wtorek, 8 maja 2012

STOP ZAWODOWYM POLITYKOM- WYWALCZCIE PRAWO GŁOSU DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ - PRAWO NARODU DO REFERENDUM!

Po prawej stronie są strony do wyświetlenia, ZAPRASZAMY!


My, nasze rodziny, dzieci i wnuki życie mamy tylko jedno Życie.
Świat tak powinien być zorganizowany, abyśmy je godnie przeżyli.
Tak aby Człowiek nim rządził, nie pieniądz.
Tak żeby ludzie zajmowali się dobrem, prawdą i pięknem.
Tak żeby każdy Człowiek rozwijał swoje talenty, zajmował się sztuką, nauką, rozwijał hobby.
Tak żeby każdy miał nieograniczony dostęp do edukacji i służby zdrowia.
Niestety, Świat jest tak zorganizowany, że ludzie stali się uczestnikami wyścigu szczurów po kawałek chleba.
Cywilizacja taka niszczy psychicznie i emocjonalnie człowieka zamiast go ubogacać.
Musimy zbudować lepszą cywilizację dla przyszłych pokoleń...
Albo zginiemy...

W KRAJU ŻYJE SIĘ CORAZ TRUDNIEJ linki:

Rośnie rozwarstwienie społecznie, ludzie masowo emigrują lub po prostu nie wytrzymują i popełniają samobójstwa:Link

akt. 22-01-2014


Jaką macie pewność, że Wasze dzieci, wnuki nie będą tanimi pracownikami zagranicznego supermarketu we własnym kraju? Że będzie im brakowało pieniędzy na życie, że będą się bały powiększać rodziny z przyczyn ekonomicznych?
Lepiej to przeczytajcie i weźcie się za ratowanie kraju póki jeszcze można...
Jak zmienić system - instrukcja:

Jeśli ktoś uważa, że może być jedną z ciemiężonych "Owiec w Stadzie" i prędzej czy później znajdzie się jakiś przywódca, "Baran", który je wszystkie poprowadzi i da cudowną receptę na zrzucenie jarzma i ogólny dobrobyt to się bardzo myli. Bardzo. Te czasy minęły bezpowrotnie. Piłsudski czy Dmowski drugi raz już się nie urodzą. Takiego "Barana" w dzisiejszych czasach, gdzie rządzi pieniądz, a nie ludzie, łatwo "zachęcić" do "współpracy" lub zniszczyć w mediach nie znajdziecie. Zresztą było już kilku takich śmiałków, próbowali, ale zanim zdążyli cokolwiek zrobić przyszedł do nich "seryjny samobójca"...A. Lepper, Sławomir Petelicki... Jedyną drogą do zrzucenia takiego jarzma jest masowy, minimum 50 tysięczny zryw "Owiec", które same się zorganizują w demokratyczny sposób i same wybiorą swoich przedstawicieli do władz. Dopilnują, aby władze te wykonywały dokładnie to, co "Owce" ustalą w nawet codziennym głosowaniu. Innej opcji nikt rozsądny nie chce... (Z cyklu "Myśli elektrycznego pastucha".)

Dodatek: 1.Już jeden był który przeżył - w końcu okazał się "Bolkiem". Warto ryzykować drugi raz? 
Twierdzenie: Tylko i wyłącznie oddolny, masowy i demokratyczny (najważniejsze decyzje podejmowane oddolnie) Ruch jest w stanie cokolwiek zmienić.


Nasza fanstrona/kontakt na facebook:

https://www.facebook.com/ZdrowyKrajPL

O blogu...

W związku z brakiem waszego zainteresowania działalnością polityczną i pracą w kierunku zmian systemu zaprzestajemy działalności politycznej. Postaramy się tu zbudować kompletną receptę na naprawę systemu państwowego.

Drogi czytelniku, jest tu dużo liter, wyrazów, zdań, może panuje chaos...
Niestety krócej się nie da opisać tak wielu zagadnień.
Zapraszam do zapoznania się z całością.


     Ta strona pokazuje rozwiązania, których zastosowanie znacznie poprawi życie naszego społeczeństwa. Nie ma znaczenia jakie kto ma poglądy na świat, status materialny czy wykształcenie. Rozwiązania te są opłacalne dla każdego. Wszystkim nam zależy na obniżeniu bezrobocia, stabilności finansowej rodzin, a na pewno na bezpieczeństwie i przyszłości dzieci. Każdy chce, żeby jego dzieci żyły w sprawiedliwym kraju, żeby dostały pracę bez żadnych układów i znajomości (wszelkie układy kiedyś się skończą i co wtedy?), opiekę medyczną na przyzwoitym poziomie oraz dostęp do edukacji dla przyszłych pokoleń. 
     Pokazane tu jest, że można bardzo dużo poprawić w naszym życiu przez wprowadzenie kilkunastu reform, jak się możemy zorganizować bez dużych nakładów finansowych oraz patologia całej obecnej polityki.
     Powstaje pytanie: dlaczego tego nie robią obecni politycy? Bo są krótkowzroczni. Nawet jak by chcieli to maja związane ręce układami. Dla nich liczy się tu i teraz, dbają głównie o swoje interesy oraz o przyszłość swoich rodzin. Wydaje im się, że są w stanie zabezpieczyć przyszłość sobie i swoim rodzinom na wieki, gromadząc znaczne środki finansowe i wchodząc w różne układy. Wszystkim na zawsze nie zabezpieczą... Prędzej czy później zostaną tanimi pracownikami z kredytami na 30 lat jak reszta społeczeństwa.
     My chcemy tak zmienić system, żeby ludzie mieli "wędki" -a nie tylko teraz "ryby". Udowadniamy, że brakuje dobrej woli politykom oraz świadomości społecznej, aby coś zmienić w kraju na lepsze. Obecne schematy są już przestarzałe i czas je zmienić. Sami widzicie w jakim kierunku to wszystko zmierza...

Odpowiedzcie sobie na takie pytanie:
Dlaczego wszystkie dotychczasowe rządy, mając swoje (jeszcze państwowe) banki, nie dają Wam obywatelom (którzy ich wybieracie i utrzymujecie), tanich (z minimalną marżą w tym walutowych) kredytów hipotecznych na budowę lub zakup domów?
 Wiedząc że:
1. 23% takiego kredytu trafi w postaci VAT do kasy państwa (od 100 tys. 23 tys!).
2. Podatki zapłacą przedsiębiorcy wytwarzający materiały budowlane.
3. Podatki zapłacą przedsiębiorcy sprzedający materiały budowlane.
4.Ludzie zaczną znowu brać kredyty, budować i remontować - spadnie bezrobocie.
5.Podatki zapłacą bezrobotni, którzy znajdą zatrudnienie w budownictwie.
6.Część osób zrefinansuje obecny drogi kredyt hipoteczny tańszym kredytem i zostanie im więcej pieniędzy, które wprowadzą w gospodarkę jako konsumenci.
7.Zyski sektora bankowego w Polsce w 2011 roku wyniosły ok. 16 mld. zł, z czego ogromna ich większość została wytransferowana za granicę.
8.Kredytobiorcy co roku płacą (najczęściej zagranicznym) bankom ok. 2% odsetek od kredytu hipotecznego w postaci marży (ok. 2 tys. zł samych odsetek od 100 tys. zł kredytu - 6 tys. zł od 300 tys. - 500-800 zł/mies. - zwykły haracz...).
9.Wiele rodzin uzyskało by dzięki tańszym kredytom w ogóle zdolność kredytową i dzięki temu mogli by kupić mieszkanie/wybudować dom...
10. Wiele małżeństw zdecydowały by się na powiększenie rodziny mając mniejsze obciążenia kredytowe.
11.Są to pewne, zdrowe kredyty bez ryzyka, jeśli maksymalna kwota kredytu nie przekroczy 80 do 100% wartości nieruchomości (żeby nie było tak jak w USA- kredyty nawet na 140% wartości nieruchomości).

Jeśli Kowalskiemu zostanie marża w kieszeni (4-6 tys.) rocznie to kupi za to nowe buty. Zarobi szewc. Nowe spodnie. Zarobi krawiec... itd... Spadnie bezrobocie??? Jeśli NIE CHCECIE Państwo, żeby Wasze często wykształcone dzieci, wnuki, a później prawnuki wyjechały, zawodowo zmywały naczynia za granicą
ZACZNIJCIE DZIAŁAĆ!
Trzeba im stworzyć warunki w kraju,
oraz tym dwóm milionom osób, które wyjechały - do powrotu.
Nie po to ich kształcimy...


Jak wspominałem, banki miały w ubiegłym roku prawie 16 mld zł zysków(nie wiadomo ile wytransferowały nielegalnie -usługi marketingowe, doradcze, opłaty za logo itd.) Gdyby te pieniądze zostały u ludzi (tańsze kredyty), oni by je wydali, kupili usługi, towary itd., wzrosła by konsumpcja, przedsiębiorcy zaczęli by więcej sprzedawać i produkować, zatrudnili by pracowników -spadło by bezrobocie, pracownicy by też kupowali usługi i towary itd. Państwo zarobiło by na podatkach i VAT. Da się to zrobić, ale jest "grupa trzymająca władzę" i chyba mają jakiś układ z bankierami. Chcecie płacić znacznie niższe raty? Zacznijcie się organizować. Wybory za 2 lata. Czas nie stoi w miejscu...

Liczba członków PO- ok 50 tys. osób.
Liczba członków PIS- ok 25 tys. osób.
i reszta..
Oni muszą odejść, bo źle rządzą krajem.
Dowody są na tym blogu- poczytajcie..

Musimy wziąć odpowiedzialność za Kraj na własne barki.
Jeśli każdy dołoży tylko swoją "cegiełkę" - 
zbudujemy coś wspólnie.


MOŻEMY WYGRAĆ PRZYSZŁOŚĆ!
Zjednoczmy się! Samo prawo do Referendów sprawi -ŻE POLITYCY PRZESTANĄ BYĆ BEZKARNI...Referendum raz na rok w zupełności wystarczy(lub razem z wyborami) -jeśli będą ważne sprawy społeczne do rozstrzygnięcia.
Niekoniecznie Demokracja Bezpośrednia.


My, normalni ludzie, obywatele, wyborcy potrafimy myśleć i widzimy co się dzieje! Organizujemy się,
bo nie ufamy już żadnym partiom i politykom. Większość z nich miała swoją szansę...
Bierzemy sprawy kraju w nasze ręce - póki jeszcze można coś uratować. Tylko mając prawo do Referendów, tak naprawdę będziemy mogli o czymś decydować. Nieudolni politycy w naszym imieniu rządzą od 20 lat.. Jesteście zadowoleni?
Nie jest to proste, ale jak nie spróbujemy to na 100% nic się nie zmieni przez następne 6-7 lat. Teraz jest olbrzymia szansa. Większość z nas oraz społeczności, stowarzyszeń i partii chce tego samego:

 1.Ekonomiczna Niezależność Polski i Polaków.
2.Prawdziwa Wolność i Demokracja.
3.Wolny internet i media.

4. Ogólnie sprawiedliwości społecznej..

Skupmy się TYLKO na tych najważniejszych sprawach to wygramy. Normalni uczciwi ludzie, nie chcą politykierstwa, zakulisowych układów itp., tylko pracy w kraju blisko miejsca zamieszkania, uczciwej zapłaty, odpoczynku, głosowania max. raz do roku i ŚWIĘTEGO SPOKOJU, oraz poczucia bezpieczeństwa, które powinna im zagwarantować wybrana w wyborach grupa uczciwych ludzi. Zbierzmy się lokalnie po 10 (11) osób, wybierzmy demokratycznie -każda grupa swojego przedstawiciela do "rad-władz- wyborów" i oni będą sobie już dalej radzić. Zorganizują się, wybiorą radę programową, wyłonią kndydatów do wyborów itd.. W kampanii wyborczej im pomożemy. 
Później będziemy im patrzeć na ręce za pomocą prostych mechanizmów "demokracji dynamicznej" oraz zabezpieczeń.

Nie dajmy się więcej oszukać jak tu:Tu są przykładowe postulaty do przedyskutowania - podstawy programowe dla nowej partii (reszta w dziale "Postulaty do Referendum"):

1.Społeczeństwo musi mieć prawo do REFERENDUM (bez wymogu frekwencji- głosują tylko zainteresowani), czy to się podoba politykom czy nie! - stworzenie zapisu w konstytucji  (na wzór Szwajcarii, Liechtenstein'u), że w NAJWAŻNIEJSZYCH sprawach decydują obywatele w Referendum (np. przy 500tys(?)-1 milionie (?) podpisów Referendum obligatoryjne, przy 10(?) tys. głosuje Parlament. W ww. krajach to działa i są to najbogatsze kraje Świata! Teraz między wyborami robią co chcą, a Społeczeństwo nie może formalnie nic zrobić- chore!
2.Maksymalnie 3 kadencje Posła/Senatora lub okręgi jednomandatowe. (Zamiast demokracji mamy zawodowych polityków, społeczną klasę polityczną, towarzystwo wzajemnej adoracji i znajomości, bo nikt inny nie może się przebić przez dyktaturę przywódców partyjnych i finansowe układy).
3.Zablokować finansowanie partii politycznych z pieniędzy publicznych (marnotrawstwo) oraz prywatnych(korupcja). Partie powinny być finansowane tylko ze składek członków równych kwotowo dla wszystkich. W związku z rewolucją informacyjną przydzielić 10 największym partiom, po równej liczbie: stron w telegazetach, czasu antenowego we wszystkich mediach, gazetach, portalach internetowych publicznych i prywatnych na głoszenie programu -bezpłatnie.
7. Przywrócenie w szkołach lekcji HISTORII, J. POLSKIEGO, MATEMATYKI I FIZYKI, w co najmniej takim wymiarze jak "za komuny" - żeby Nasze dzieci wiedziały, że ktoś za Polskę oddawał życie i nie tylko.
8. Zagwarantowanie przez Państwo, a nie Samorządy miejsc w żłobkach i przedszkolach dla WSZYSTKICH DZIECI, żeby ludzie nie bali się powiększać rodzin. Biednych gmin nie stać na to, a część dzieci i tak później wyjedzie do większych miast..
9. Komisyjna weryfikacja kompetencji wysokich urzędników państwowych, samorządowych, sędziów, prokuratorów, członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa i innych (część z nich nie ma kompetencji, ale dostała posadę po znajomości, inni mają odpowiednie wykształcenie, ale popełniają rażące błędy! 3 miesięczna odprawa i pa..).
(przeczytajcie resztę, to będziecie wiedzieli dlaczego polityka to stajnia Augiasza..)


Nie od dziś wiadomo, że gdzie dwóch Polaków tam 3 partie.. Jak tworzy się koalicje w Polsce: Waldek, chcesz zostać premierem? Waldek: TAK. Jesteśmy Partią Hodowcy Kur Niosek - ustal nam cenę minimalną na 1 zł za jajko i przydziel licencję na hodowlę kur, w TV powiemy, że karmimy je naturalnymi pokarmami- lud to łyknie.. Waldek:OK.
Następni: Waldek, chcesz zostać premierem? Jesteśmy Partią Hodowcy Świń - ustal nam cenę minimalną na 1000 zł za sztukę i przydziel licencję na hodowlę świń, w TV powiemy, że karmimy je naturalnymi pokarmami- lud to łyknie.. Waldek: OK.
BRAWO! BRAWO! Mamy nowego Premiera i Koalicję.. 
To wymyślony scenariusz, ale tak to działa i w ten sposób stworzono grupy uprzywilejowane.

Prezydent nie będzie się z nikim potrzebował dogadywać, prostytuować politycznie.. 
Zniknie źródło korupcji. 
Inaczej to się nigdy nie skończy.. Trzeba zmienić cały system na sprawny i uczciwy. 

System Prezydencki z prawem Społeczeństwa do Referendów
lub przynajmniej Jednomandatowe Okręgi Wyborcze

Nie ma na co dłużej czekać. Zbieramy się TU I TERAZ - żeby uzdrowić nasz chory Kraj z wszelkiej patologii.
Info poniżej i obok na stronach.

Da się to zrobić demokratycznie i pokojowo! Trzeba tylko POMYŚLEĆ i zachować SPOKÓJ.

TO NIE JEST AKCJA POLITYCZNA TYLKO SPOŁECZNA!
NIE POPIERAMY ŻADNEJ PARTII ANI POLITYKA TYLKO NASZĄ OJCZYZNĘ POLSKĘ!

POLITYCY dzielą NAS od lat - to jest ich SIŁA..Czy nikomu nie przyszło do głowy, że może robią to celowo?

Mają w tym interes: łatwiej nami rządzić, manipulować, sterować, antagonizować, a kasa ich rodzinom, kolesiom na różnych stanowiskach leci, leci, leci..

ZJEDNOCZMY SIĘ- MY BĘDZIEMY SILNI

Oni i inni chorują na poważną, ale uleczalną chorobę..
Ta choroba to silne powikłane uzależnienie..
Od WŁADZY
Trzeba im pomóc...


Wyleczycie ich?
Pokażcie, że macie dobre serca i im pomóżcie, tyle im przecież zawdzięczacie...
Wyleczcie ich z tej ciężkiej choroby...
RAZ NA ZAWSZE
Co oni zrobią później? Nie martwcie się...
Będą występować w serialach - to potrafią na 100%.


Zawodowi Politycy:


Jedni udają że rządzą, drudzy udają że są opozycją. Później zmiana. Drudzy udają że rządzą, pierwsi udają że są opozycją. Później zmiana..itd..(a kasa leci) Czas powiedzieć STOP!
Wiadomo, że decyzje podejmują 2-3 osoby. Po co nam utrzymywać tych 460 pajaców (automaty do głosowania na żądanie partyjnych przywódców- z dodatkami na biura, benzynę itd) i ich pomagierów? 
Zarabiają MIESIĘCZNIE z dodatkami do 28000 zł! Policzcie 4 LATA! 1 milion 344 tysiące na posła!- 460 pajaców bierze 618 MILIOMÓW ZŁ z Naszych podatków!
Teraz UWAGA: 191 milionów rocznie dostają Partie Polityczne, po to żeby zatrudniać ekspertów szwagrów! Już wiecie dlaczego podrożeje prąd o 40%?
Stać Was? A na mydło dla dzieci w przedszkolach brakuje!
Teraz najlepsze- większość z nich siedzi przy korytach ponad 20 lat- chyba uwili tam sobie gniazdka! 
TO JEST KASIORA! Stać Was?
Za likwidację cukrowni i teraz drogi cukier,
Za oddanie gazu koncernom za 1%,
Za afery i korupcję,
Za CHORE prawo i CHORY KRAJ

Zapłaciliśmy przez te 20 lat tylko w samych świadczeniach dla Posłów i Partii (bez Sejmu itd..):

7 MILIARDÓW ZŁ

Tylko dla Posłów i Partii Politycznych. TO JAK W BŁOTO!
Stać Was?


Cyrk bez małp..(link)


                                              
Szanowni Państwo,

Jesteście myślącymi ludźmi. Zastanówcie się czy Polska to zdrowy czy chory kraj? Jaka jest tego przyczyna? Kilka: 1.Chore prawo, chora demokracja- bez prawa narodu do referendum.

 2.Nieuczciwi politycy- ciągle ci sami od 20 lat i nieuczciwe partie polityczne- zmieniające się ich nazwy, a ludzie prawie ci sami.

Chcecie to dalej ciągnąć w takiej postaci jak teraz? Dokąd zmierzamy jako Kraj i Naród? Najważniejsze gałęzie gospodarki są zagranicznych rękach, chcą ogłupić młodzież przez likwidację historii, brakuje nawet środków czystości w przedszkolach, wymieniać dalej?


Nie ma na co czekać. 
Czas powiedzieć temu STOP.

Uważamy, że my Społeczeństwo jesteśmy na tyle świadomi, że wiemy, co jest dla Nas dobre, a co nie.

Musimy jednak mieć PRAWO DO REFERENDÓW, żeby decydować o przyszłości kraju i następnych pokoleń.

W trakcie dyskusji na starej stronie doszliśmy do wniosków, które są opublikowane tutaj. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to prosimy pisać.

Przyłączcie się do akcji- wywalczcie prawo głosu dla Was i Waszych dzieci..Dlaczego to takie ważne:

Otto von Bismarck: "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą."
  
Politykom zależy tylko na WŁADZY(konta bankowe w tym czasie im rosną link)! A później trwać, trwać, trwać i robić to, co konieczne oraz szum medialny dla poprawy swojego wizerunku.
Za wszelką cenę chcą utrzymać swoje stołki. Od lat nie mają pomysłu dla Polski i Polaków. 

Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok tracimy ekonomiczną niezależność jako Obywatele i Kraj.
Społeczeństwo zamiast być właścicielem swojego kraju i jego  surowców naturalnych systematycznie jest spychane do roli tanich robotników pracujących na obce koncerny, zawodowych polityków i uprzywilejowane grupy społeczne.
Musimy to zmienić dla przyszłych pokoleń.
Dlatego to takie ważne.

Człowiek w "kieracie" nie ma czasu na walkę z patologiami:

Cytat z sieci: "Warunkiem ujarzmineia jakiejś spoleczności, warunkiem zasadniczym, jest zepchnięcie jej na niski poziom egzystencji. Dlatego obniżenie tego poziomu (tj.ogólna degradacja życia, spadek jego jakości, zmniejszenie wygody, a zwiększenie zagrożenia) nie jest czymś niepojętym lub absurdalnym, nie wynika z błędow lub tzw.woluntaryzmu, lecz jest następstwem polityki tych, którzy chcą umocnić swoje panowanie. Wiedzą oni, że czlowiek osłabiony, człowiek wyczerpany walką z tysiącem przeciwieństw, żyjący w świecie nigdy-nie-zaspokojonych-potrzeb i nigdy-nie-spełnionych-pragnień jest łatwym obiektem manipulacji i podporządkowania. Bowiem walka o przetrwanie to przede wszystkim zajęcie szalenie czasochłonne, absorbujące, wyczerpujące. Stwórzcie ludziom takie anty-warunki, a macie zapewnioną władze na sto lat."- tak oto działa nasza władza..Edmund Burke: "Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili."
Dlaczego to robimy?
Bo chcemy kiedyś, na stare lata powiedzieć uczciwie- próbowaliśmy..
My zrobiliśmy swoje, każdy z nas przekonał do działania po kilka osób- teraz kolej na Was..
Od Was też nie oczekujemy wiele, przyłączcie się, rozpropagujcie akcję do 3-4 osób, żeby się też przyłączyły i działały. Uwierzcie, że można coś zrobić-RAZEM. Zróbcie swoje- wtedy powiecie uczciwie, próbowaliśmy..
 Teraz Razem, możemy to jeszcze zrobić metodami Demokratycznymi. Nasze Dzieci już będą musiały iść na ulice, albo nawet ginąć. 
Nasze wnuki, prawnuki będą już tylko kontrolowanymi parobkami koncernów..
Chcecie tego? Zostawmy im po sobie chociaż
PRAWO DO REFERENDUM
-taki bat społeczny na polityków.
Jeśli zbierze się Nas wystarczająco dużo
 POKONAMY CHORY SYSTEM


UWAGA: Nie odpowiadamy za treści komentarzy, prosimy o rzeczowe budujące opinie- a nie narzekanie i wulgaryzmy.2.

Jak Geremek opowiadal o przejeciu gospodarki polskiej przez Żydow w 1981r

fragment wywiadu dotyczacy handlu i gospodarki:
Hanna Krall: To teraz dopiero rozumiem, dlaczego to w 1948 roku oglosil Hilary Mina "Bitwe o handel" i najpierw z torbami puscily polskich kupców i rzemieslników przy pomocy domiarów podatkowych, a nastepnie upanstwowily wszystko, spóldzielnie praktycznie takze, by Polacy nigdy nie handlowali po wieki wieków.

Bronisław Geremek: Tego pani nie moze pamietac. Jest pani przeciez za młoda.Hanna Krall: Wtedy w 1948 roku bylam mala dziewczynka, ale o bitwie pana Minca o handel slyszalam wiele razy.

Bronisław Geremek: No to teraz uslyszy pani znowu, ale o tym nikomu i nigdy nie bedzie pani opowiadac. To jest najwieksza tajemnica. W najblizszym czasie nasi powróca do handlu i produkcji w Polsce.Hanna Krall: Skad pan wezmie tylu Zydów? Kto im da przedsiebiorstwa? Kto da pieniadze?

Bronisław Geremek: O naszej "Solidarnosci" to juz pani zapomniala? Jeszcze beda prosic zeby Zydzi brali te przedsiebiorstwa.Hanna Krall: Jeszcze nie obejmuje mysla i wzrokiem duszy tej operacji, ale juz cieszy mnie ona ogromnie.

Bronisław Geremek: Jest ustawa o samorzadzie przedsiebiorstwa? Jest? Mogla byc dla nas jeszcze lepsza, ale i to wystarczy. Przewiduje ona, ze moga byc tworzone spólki prywatno-samorzadowe i spólki prywatno-panstwowe. Przewiduje. Co jest potrzebne na rozruch takiej spólki? My wiemy dobrze. Pieniadze! A kto ma dzis pieniadze na takie interesy? Moze Polacy? Nie, ja Polaków w tym interesie jako udzialowców nie widze. Pieniadze dadza Zydzi! Glowe do interesu tez Zydzi i pytala pani: "skad wezme tylu Zydów?" A no na szczescie ludu Izraela, juz sa. Przez 38 lat populacja odrodzila sie: w Izraelu, Europie Zachodniej, Zwiazku Radzieckim. Kiedy tylko uchwalimy ustawe o podwójnym obywatelstwie i prawie swobodnego wyboru miejsca zamieszkania oraz podrózowania do Polski tam i spowrotem - w zaleznosci wylacznie od checi zainteresowanego takiego z podwójnym obywatelstwem polskim. Z kadrami do zreprywatyzowanego przemyslu, rzemiosla i handlu nie mamy najmniejszego klopotu. A warsztaty pracy stoja otworem, a nawet i puste. Oplacilo sie nam doprowadzic je do takiego stanu, do takiej zalosnej ruiny. W takim stanie beda dawac je nam za darmo i jeszcze calowac w reke, aby byla praca dla Polaków i troche na rynek.Hanna Krall: Dlaczego tylko troche na rynek wewnetrzny?

Bronisław Geremek: Bo te zaklady beda produkowac na eksport, a nie na rynek.Hanna Krall: A jak "Solidarnosc" bedzie ta produkcje wysylana na eksport zatrzymywac na granicy albo w portach?

Bronisław Geremek: Jaka "Solidarnosc"? Jak to wszystko sie nam uda, to "Solidarnosc" bedzie kijem naganiala swoich czlonków i partyjnych tez do ostrej i wytezonej pracy w nadziei, ze samorzad zblizy ja do zysków na horyzoncie. Te zyski beda, ale jak peczek marchwi przed lbem osla aby stale ciagnal ten nasz ciezki wóz.


Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polaków!


Bronisław Geremek: Niezbyt lubie? Takie okreœlenie jest niezbyt œcisle!

Ja ich po prostu nienawidzę.

Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami.


Hanna Krall: Ale przeciez pana i pana matke uratował własnie Polak!


Bronisław Geremek: To prawda. Stefan Geremek ukrył nas oboje w Zawichoscie. Pózniej nawet, kiedy bylo juz jasne i pewne, ze mój ojciec Borys Lewartow - nauczyciel ze szkółki rabinackiej, zginał w getcie warszawskim, ozenił sie z moja matka. Niemniej jednak jak od dziecka musiałem ukrywac swoje pochodzenie i nie jeden raz bluzniłem przenajswietszemu, niech bedzie sławione imie jego po wieki wieków, ze stworzył mnie własnie Zydem!
A zreszta, czytała chyba pani pamietniki Emanuela Gingelbluma? 


cdn89 komentarzy:

 1. Oto jak nasz były prezydent komentuje protesty Solidarności:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Walesa-o-demonstracji-Solidarnosci-na-miejscu-Tuska-dalbym-polecenie-spalowac,wid,14489230,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrzuciłem na fejsa z komentarzem ;)
   Dzięki i pozdrawiam

   Usuń
  2. Jestem jak najbardziej za tym aby ten blog przeniesc na ulicę Krakowa, Wawy, Gdańska, Wrocławia i innych dużych miast Polski. Ja nie mam źle bo mam w miare dobra prace, dziadków, którzy opiekują się moim 2 synem, żona ma mieszkanie ale nie mogę już patrzeć na to co się w Polsce dzieje. 8000 tys dróg wybudowanych kosztem wręcz tragicznego losu przedsiębiorców, pracowników i ich rodzin. Ci ludzie którzy pracowali 24/7 odejdą z pustymi rekami a decydenci dostają nagrody - ZA NIE DOKOŃCZONE INWESTYCJE. LUDZIE JESLI POSZKODOWANYCH ZOSTAWIMY SAMYCH SOBIE TO RZĄD NAS WYKOŃCZY-BĘDZIEMY PRACOWAC ZA DARMO JAK W CHINACH!!! TUSK I S-KA ZAPEWNILI NAM EUROPĘ ALE TYLKO W SFERZE KOSZTÓW ALE WYNAGRODZENIA MAMY KILKUKROTNIE MNIEJSZE NIŻ GRECY, KTORZY JUZ DAWNO WYSZLI NA ULICĘ!!!

   Usuń
 2. do admina wrzucajcie teksty na mój blog - linkami to zwiekszy wam ogladalnosć w kraju i za granicą

  pozdrawiam

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/05/17/jesli-nie-poleje-sie-krew-zdrajcow-ulicami-to-niema-sprawiedliwosci-ani-ani/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorzystałem, dzięki.
   Was też wrzucę na fejsa.
   Jest co czytać.
   Dzięki i pozdrawiam

   Usuń
 3. to co chcecie wprowadzic to sie nazywa demokracja bezposrednia taki system dziala jzu w Szwajcarii i ja jestem absolutnie za! wiec bede odwiedzal wasza strone i moze razem polaczymy sily zeby cos w naszym kraju zmienic ale niestety sam internet tutaj nie wystarczy musimy organizowac tez inne akcje jezeli chcemy zeby to przesiewziecie mialo jakas szanse na powodzenie. oczywiscie bede wasza strone reklamowal na roznych forach etc. tylko przydalo by sie do tego dolozyc jakies artykuly jakies akcje itp bo z samymi haslami to daleko nie zajedziemy ;] pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu są podstawowe informacje na temat demokracji bezposredniej i systemu prezydenckiego, ale nie "piszemy książek" na ten temat, ba każdy wie o co chodzi.
   Dziękujemy, Pozdrawiamy i Zapraszamy.

   Usuń
 4. Po pierwsze od około 2 lat piszą ,że do 2015 roku pójdą cenny w góre o kilkaset procent prądu,gazu,wody ,ścieków.Po drugie podziękujcie unii i ich wymaganiom oraz super kontraktowi z rosją.Po trzecie skoro niemamy własnych zasobów energetycznych itp. przepraszam mamy ale już sprzedane jedne jeszcze nie eksploatowane a już przechandlowane to tak jest załatwili nas na całego jesteśmy niewolnikami świata niemamy nic czym można było by chandlować na świecie i dokładać do budzżetu państwa a jak już coś jest to w prywatnych rękach i zyski są z tego niskie lub ich niema wcale.Dlatego do budzżetu dokładamy my zwykli obywatele,małe i średnie firmy.Nasze państwo niema skąd bradz pieniędzy na bieżące wydatki dlatego są ciągłe podwyżki,nowe podatki,67 do emerytury itd itd. przecież skąś muszą być pozyskiwane środki na chociaż płacenie oddsetek od zaciągniętych kredytów bo na rate już całą to raczej nas niestać do tego jak niebędziemy wymogów unii spełniać do 2015 roku pod względem ekologii i inych rzeczy to do walą nam takie kary ,że się odraz rozpadniemy chyba ,że jakimś cudownym sposobem przełorzą nam o kolejne pare lat dostosowanie się do nich tak czy siak te ponad 20 lat niby demokracji rozwaliło państwo a znas zrobiło jedną z najtańszych sił roboczych europy rynkiem zbytu dla produktów obcego kapitału w dużej części produkowanego u nas i dotego w naszych zakładach.Podziękować ponad 20 letniej kradzieży całego dorobku państwa przez wszystkie partie nie tylko Po ale wszelkiej maści literówki które siedzą w rządzie i doją nas aż niedługo do śmierci.Doprowadziło to jeszcze do podziału ludzi i ich skłóceni przeciw sobie by nigdy już niebyło tak dużego zgrupowania,żeby to wszystko przerwać.A i tak trzeba było by takie coś zrobić w taki sposób by inne państwa nie interweniowały by nam niby pomuc.Pozdrawiam trzeźwo myślących.

  OdpowiedzUsuń
 5. Postaram sie wypromowac ta szczytna idee.. pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odnośnie POlityków i ich oderwania od rzeczywistości: http://fakty.interia.pl/polska/news/rostowski-najbogatszy,1799587

  OdpowiedzUsuń
 7. Co z tym referendum ? jak to dalej pchnąć , trzeba będzie jakiś wzór w pdf zamieścić drukować i podpisywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze za wcześnie. Musi Nas być 250-300 tysięcy.. Zobacz "Plan Działania"
   Musimy rozpropagować akcję..
   Kraków już się budzi http://fakrakow.wordpress.com/2012/05/21/trwa-okupacja-rynku-glownego/
   Jak się wszyscy zjednoczymy to wygramy na 100%
   Pozdro.

   Usuń
 8. POPIERAM AKCJE (SLUSZNA-PATRIOTYCZNA)KTORA POWINNA BYC PRZEZ WSZYSTKICH,KTORZY CZUJA SIE POLAKAMI,PROPAGOWANA.BO W JEDNOSCI NARODU SILA,INACZEJ NAS "POZRA" POLONOFOBI I ROZNEJ MASCI WROGOWIE.MAMY JAK NAJBARDZIEJ PELNE PRAWO,UPOMINAC SIE O MOZLIWOSC WYPOWIADANIA SWOJEJ WOLI W REFERENDACH,SKORO WMAWIAJA NAM,ZE JESTESMY WOLNYM I SUWERENNYM KRAJEM.DOSC NAM NAROBILI BIEDY I SAMI STALI SIE WSTRETNIE BOGACI,NASZYM KOSZTEM.JAK DO TEJ PORY,OKAZALISMY SIE,ZA BARDZO SPOLEGLIWI I NAIWNI,W STOSUNKU DO TYCH,KTORZY NAMI DO TEJ ZADZA.TAK DALEJ BYC NIE MOZE,BO KIEDYS NASZE DZIECI I WNUKI NAS PRZEKLNA,ZE NIE ZAPOBIEGLISMY TEJ SYTUACJI.

  OdpowiedzUsuń
 9. http://zus.pox.pl/zus/na-co-zus-trwoni-nasze-pieniadze.htm

  http://youtu.be/wPz7zAawOE8

  Krew mnie zalewa jak widzę jak rządzący postępują z ludźmi...

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam wszystkich.

  Na wstepie przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z Irlandii.
  Ciekawa iniciatywa, jednak chybiona nieco moim zdaniem. Trudno wymagac od prostego czlowieka aby swiadomie decydowal o problemach spolecznych, gospodarczych czy politycznych. Referendum nie jest forma pytania spoleczenstwa o dobre rozwiazania. Szanuje wasza wiare w jednostke i sile demokracji ale badania miedzynarodowe wskazuja ze 65% populacji w krajach rozwinietych NIE JEST W STANIE zrozumiec jednostronicowej publikacji w prasie. Potrafia ja przeczytac ale nie rozumieja co tam jest napisane. Przypominam ze w takich referendach wezma udzial np wyborcy Samoobrony.

  Powodem sytuacji w Polsce jest oligarchiczny system funkcjonowania panstwa. Szefowie partii politycznych nominuja politykow na listy wyborcze wedlug wlasnego widzimisie, niby wasali w feudalizmie,a ci sila inercji sa wpychani do parlamentu. Nawet jezeli nic nie zrobili, to, jesli nadal sa pupilkami prezesow, w nastepnych wyborach daje sie takim jedynki lub dwojki w jakims Pcimiu Dolnym i apiat od nowa.

  Jezeli naprawde chcecie naprawiac Polske organizujac sie w sieci to proponowalbym natepujace postulaty :

  1) wprowadzenie ordynacji wiekszosciowej i jednomandatowych okregow wyborczych we wszystkich jednostkach administracji publicznej : Sejmie, Senacie, Samorzadach Teretorialnych, Sejmikach Wojewodzkich itp. Tylko to jest w stanie uchronic nas przed "zawodowymi politykami", ktorych w Sejmie i Senacie upychaja Tuski, Kaczynskie, Pawlaki etc. Patrz USA

  2) Calkowita likwidacje finansowania partii politycznych przez Budzet Pastwa, oraz wprowadzenie przepisow regulujacy transparetnosc zrodel finansowania pochodzacych od osob fizycznych i prawnych. Politycy i tak lobbuja, niech wiec przynajmniej lobbuja jawnie.

  3) Podwyzszenie wieku biernego prawa wyborczego do 25 lat.

  4) Bezwzglednego prawa do referendum w przypadku zebrania co najmniej 50 tysiecy podpisow, plus obligatoryjne rozstrzyganie wszelkich zmian w Konstytucji w drodze referendum.

  5) Bezwzgledna i przymusowa lustracja wszelich urzednikow panstwowych oraz odpowiedzialnosc materialna urzednikow panstwowych za niezgodne z prawem decyzje administracyje, podatkowe itp.

  6) Obsadzanie wszelkich panstwowych stanowisk wysokiego szczebla(Sedziow,Prokuratorow itp) w drodze elekcji na zasadach wiekszosciowych. Tak jest w USA i to dziala.

  7) Zakaz obsadzania czlonkow administracji publicznej (poslow, senatorow, samorzadowcow itp) w organach spolek skarbu panstwa z klucza politycznego. Zamiast tego - konkursy menadzerskie.

  8) Deregulacja wszelkich koncesjonowanych zawodow.

  Mysle ze powyzsze postulaty spowoduja ze posada na Wiejskiej, w panstwowym urzedzie czy samorzadzie nie bedzie jedynie maszynka do robienia pieniedzy.

  Zaperaszam do dyskusji i pozdrawiam.

  Michal, Dublin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie przyznałeś nam rację:
   4) Bezwzglednego prawa do referendum w przypadku zebrania co najmniej 50 tysiecy podpisow, plus obligatoryjne rozstrzyganie wszelkich zmian w Konstytucji w drodze referendum.
   Nie da się zmienić obecnego systemu bez referendum.. Inna opcja to wygrać wybory, ale..
   Zobacz nasze postulaty w dziele "zagadnienia do Referendum"- są podobne.
   Odnośnie świadomości społeczeństwa: Jak już telewizja nie będzie zmanipulowana to eksperci przedstawią ludziom wszystkie wady i zalety danego rozwiązania i społeczeństwo zadecyduje.
   Taki system działa np. w Szwajcarii i jakoś nie narzekają..
   Dziękujemy za postulaty. Na pewno będą uwzględnione i dopisane po dyskusji na forum.
   Pozdrowienia i szykuj się do powrotu jak obalimy OLIGARCHIĘ ;)

   Usuń
 11. A zapomnialem dodac :

  - likwidacja obowiazku ubezpieczen spolecznych,emerytalnych i zdrowotnych itp. Panstwo organizuje nam "bezplatna" sluzbe zdrowia i glodowe emerytury kradnac nam 45% pensji i dalsze 20% w postaci podatku. Dla porownania w Irlandii ZUS to ok 3.5% zarobkow + ok 5% placone przez pracodawce. Nie ma bezplatnej sluzby zdrowia, chyba ze udowodnisz ze jestes bardzo ubogi- wowczas dostajesz Medical Card i panstwo placi za Ciebie.Nie jest to jednak proste. Tak samo emerytura - jak sie nie zatroszczysz o to sam to dostajesz jakies grosze z panstwowego funduszu.

  Pozdrawiam
  Michal

  OdpowiedzUsuń
 12. popieram w 100% pozdro z łodzi REVOL fb

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeżeli ten ruch traktować jako rewolucję to należy z historii pamiętać, że rewolucja pożera swoje własne dzieci. Jestem oczywiście za zmianami, ale tą drogą nie da sie tego zrobić. Tego typu postulaty po prostu są utopijne ponieważ zderzą się z murem zwanym ludzką mentalnością. Technicznie możliwe jest wprowadzenie znów komunizmu. Zresztą ta akcja równie dobrze od strony technicznej nie napotkałaby problemu. Jeżeli bierzecie pod uwagę JAKIKOLWIEK udział pieniądza w tym systemie (a widzę, że tak) to prędzej czy później system sie zawali. Prosta zależność księgowa, że lewa strona musi się równać prawej + psychologia ludzkich zachowań rozwala każdy system i nie ważne czy to demokracja czy też ta akcja społeczna. Łatwo jest podburzyć i zagrać na emocjach ludziom, którzy nie mają włożyć co do garnka. Łatwo zorganizować protest w centrum wawy, zablokować ulice, zorganizować marsz pod pałacem prezydenckim czy tez wyżalić sie na forum jak bardzo władza robi nas w konia. Nie da tu nic nawet porównywanie jak to jest za granicą. To inny świat ze swoimi innymi problemami. Konstruując tego typu zmiany należy uwzględnić skąd państwo będzie czerpało zyski, ale także wydatki. Tu na razie widzę same wydatki państwa. Musi tu powstać kompletny program taki jaki mają partie polityczne. Ma być tam wizja i cel. Krok po kroku jak to przeprowadzić w czasie. Inaczej to jest dyskusja akademicka. Mam nadzieję, że to co tu czytam to nie jest tylko taka dyskusja bez przyszłości. Zajrzę tu ponownie za jakiś czas i zobaczymy w którym kierunku pójdzie dalej ten blog.

  Póki co jedynym ruchem, który jest najbliżej realnego wyjścia z tego bagna jest TZM Polska. http://tzmpolska.org/wiedza/czym-jest-ruch-tzm/nasz-cel.html

  W tym ruchu nie ma miejsca dla pieniędzy a celem jest gospodarka oparta na zasobach a nie na pieniądzach. Przemyślcie to.

  GhostRider206

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za link- zapoznam się. Nasz ruch to ewolucja- na pewno w kierunku prawdziwej demokracji i być może w kierunku TZM. TZM- to rewolucja, ale to bardzo daleka droga. Żeby przejść kilometr trzeba zrobić pierwszy, potem drugi itd. krok. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i jak połączymy siły z innymi społecznościami, to może uda się zrobić krok naprzód całego społeczeństwa.. Teraz niestety idziemy w innym kierunku i to nam się nie podoba.
   To nie są same wydatki, proponujemy opodatkowanie: spekulacji giełdowych i walutowych, banków (najlepiej upaństwowić), koncernów, wielkich sieci handlowych, gaz łupkowy dla kraju w 100%, a nie 1, likwidacja Sejmu- spore oszczędności i kilka innych. Nie publikujemy programu(był na starej stronie), bo obecni politycy zaczęli wybiórczo i bezmyślnie go wprowadzać robiąc więcej szkody niż pożytku. Zapraszamy do współpracy.
   Pozdrowienia.

   Usuń
 14. Siema Ziomek!,
  znalazlem to dzis na wp.pl:
  "Mam do wszystkich pytanie. Już przed poprzednimi wyborami chciałem założyć nową partię która rozpędzi to wszysko. Niestety ponieważ robiłem to sam i było bardzo mało czasu nie zdążyliśmy. Odzew był niezły. Teraz jest trochę czasu. Jestem gotowy zrobić to jeszcze raz. Podstawy programu : 1. Jeśli mamy mniej niż 50% odrzucamy mandaty ( chyba nie musze tłumaczyć dlaczego ) 2. Całkowity brak dofinansowania partii. Zabranie wszystkich bonusów itd. 3. Posłe jedzie do domu ? - za swoje jak każdy normalny ! 4. Jak wyżej dotyczy biur poselkich. 5. Zmniejszenie płac od samej "GÓRY" - do 70% ! 6. Podatek od firm 10% !!! 7. Kryminaliści : 6dni w tygodniu praca 10 godzin - np rowy melioracyjne - robi- żre ! 8. Akcyza na paliwo - stopniowo zminiejszana. 9. Wydobywanie gazu itd- słowem olewanie dyrektyw UNII które szkodzą Polsce. 10. Preferencje podatkowe i składkowe przy zatrudnianiu pracowników. 11. Zmniejszenie kosztów utrzymania darmozjadów w więzieniach do minimum. 12.Kodeks karny - na zasadzie otwartej księgi. Ponieważ nie idzie przerobić całego na raz systematyczne zmienianie zapisów. Wystarczy pooglądać TV i poczytać gazety. 13. Kara dożywocia za każde zabójstwo, gwałt na dziecku itp. Tym samym zniesienie dla takich przestępst zakresó kar od do ! Albo winny albo niewinny ! 14. Poseł jest przedstawicielem - żednych immunitetów w przypadku np jazdy po pijanemu. 15. Stosowanie wszelkich możliwych ulg np podatkowych i innych przy zatrudnianiu, możliwości odbycia stażu itd !- oczwyście równolegle wprowadzenie kar zaporowych dla naciągaczy i cwaniaczków. 16. Legalizacja prostytucji - mała kura znosząca złote jajka. 17. Legalizacja kasyn - wielka struś znoszący złote jajka ! Itd. itd. Bardzo prosze o odpowiedz na ten wpis którką TAK. Jeśli dojdzie do 100 - zaczynamy działać "

  460+ ;; 170 odpowiedzi wiekszosc "tak"

  link: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,sort,9,title,Budujacy-autostrady-nie-wierza-Slawomirowi-Nowakowi-zablokuja-drogi-w-czasie-Euro-2012,wid,14531663,wiadomosc.html#opOpinie

  Polacy sie wreszcie obudzili :)

  Pozdrawiam, jak bede mial troche czasu to pojade troche prawa na forum.
  Niech wisi jak wisi, ludzie sie jeszcze boja, ale strach ma jak zwykle - duze oczy.
  No i pozatym powiem tak - jedyna rzecz ktorej nalezy sie bac jest strach sam w sobie.
  Fuck it.
  Oni zyja z polityki strachu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawaj go do nas- zakładajcie partię. Wszyscy razem. Wystartujcie najpierw do Rad Gmin a najzdolniejsi do Sejmu ii Senatu, ale tylko na 1 kadencję bo trzeba zmienić system na prezydencki zamiast naprawiać to bagno: Nie od dziś wiadomo, że gdzie dwóch Polaków tam 3 partie.. Ile partii wejdzie do Sejmu? Jak stworzyć sprawną koalicję? Waldek, chcesz zostać premierem? Jesteśmy Partią Hodowcy Kur Niosek - ustal nam cenę minimalną na 1 zł za jajko i przydziel licencję na hodowlę kur, w TV powiemy, że karmimy je naturalnymi pokarmami- lud to łyknie.. Waldek:OK, następni: Waldek, chcesz zostać premierem? Jesteśmy Partią Hodowcy Świń - ustal nam cenę minimalną na 1000 zł za sztukę i przydziel licencję na hodowlę świń, w TV powiemy, że karmimy je naturalnymi pokarmami- lud to łyknie.. Waldek: OK. BRAWO BRAWO Mamy nowego premiera i koalicję.. Prezydent nie będzie się z nikim potrzebował dogadywać.. Zniknie źródło korupcji. To się nigdy nie skończy.. Trzeba zmienić cały system na uczciwy.

   Usuń
  2. Ha Ziomus!
   Zdradziecka WP jest jednak czerwona jak matka rosja. Usuneli tego posta. Ale juz za pozno.
   Wszyscy - zacznijcie zwracac uwage na takie rzeczy.
   Wideo na gorze strony - 100/100
   Pozdrawiam!

   Usuń
 15. Czołem Panowie,
  dopiero wszedłem i generalnie podoba mi się ta inicjatywa. Rada z mojej strony - zmieńcie wygląd tej strony - bo jest mocno nieprofesjonalna. Te kolory trochę odrzucają, ilość wykrzykników pogrubionych powięksoznych czcionek. Wiem że chcecie (bądź chcemy :)) podkreślić powagę sytuacji ale nie może być wrażenia że to jakaś amatorska strona krzykaczy - to się da zrobić fajnie estetycznie i dosadnie zarazem...

  Pozdrawiam
  Gary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za uwagi, trochę poprawione.. Co jeszcze sugerujesz?
   Pozdrowienia

   Usuń
 16. Zdjęcie z Husarią było fajne :) na samym początku wypunktowałbym główne postulaty - te podstawowe żeby było wiadomo o co chodzi. Przy prawie narodu do referendum - krótkie obaśnienie np. 'możliwość odwoływania polityków przez naród w trakcie ich urzędowania' albo 'wprowadzenie kontroli spolecznej nad działaniami polityków'. Pomyślałbym o sposobie wykorzystania internetu żeby uprościć system głosowania (do Urzędu Skarbowego pity składa się teraz online i nie ma ryzyka fałszerstw więc dlaczego nie skorzystać z tego samego przy referendum - jako jednej z opcji skutecznie ograniczającej koszta) żeby na wstępie obalić biadolenie że taka forma będzie kosztowna. Dzisiaj was zobaczyłem więc muszę pomyśleć trochę nad tym. Mam nadzieję że niedługo będę mógł się jakoś wykazać. Macie jakiś kontakt priv żeby nie pisać o pierdołach na forum?

  Pozdrawiam
  Gary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie z Husarią wróci jak skończy się Dzień Dziecka ;) zdrowykraj@wp.pl Dzięki za uwagi-są logiczne, jak zauważysz coś jeszcze to pisz. Pozdro.

   Usuń
 17. Witam was i tez chcialbym sie przylaczyc do tej incjatywy. Przynajmniej na poczatek w zaleznosci jak bedzie sie rozwijac i w jakim kierunku. Mam jednak pare uwag do waszych postulatow.
  Po pierwsze punkt 15 powinien zniknac. Plany zagospodarowania przestrzeni sa potrzebne. Robi sie je zazwyczaj na paredziesiat lat w przod a bez nich bylby wielki haos organizacyjny. W obecnym momecie i tak mamy wolna amerykanke. Jesli masz znajmego w urzedzie lub dasz w lape to dostaniesz pozwolenie na budowe bez wzgledu na plany. Potem po 10 latach gdy nagle zaczynaja budowac droge 2 metry od twojego domu zaczynaja sie problemy ktory nigdy nie powinien zaistniec w pierwszej kolejnosci gdyby przestrzegano planow zagospodarowania terenu.
  Punkt 23 rowniez prowadzi do haosu. Akurat w tym przypadku to nie prawo jest zle tylko biurokracja ktora je egzekwuje.
  No a teraz najwazniejsze! Art.220 Konstytucji Polski powinien zostac jak najszybciej zlikwidowany. Zostal on wprowadzony w 1997 przez Kwasniewskiego z poparciem SLD oczywiscie po cichu tak ze malo kto wie ze wogole istnieje. Skutkiem obowiązywania tego zapisu sa niekonczace sie dlugi Polakow. W dlugach pograza sie: rzad, wladze lokalne, przedsiebiorstwa, szpitale, uczelnie itd. W konsekwencji dostajemy za wykonana prace mniej i placimy coraz wieksze podatki. Prowadzone przez nas firmy i przedsiebiorstwa nie rozwina sie w pelni. Wszyscy bezposrednio lub posrednio jestesmy niewolnikami nielicznej grupki bankierów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podsumujmy krótko najważniejsze informacje dotyczace kredytu spolecznego, zwiazane jednoczesnie z przytoczonym zapisem konstytucji (z gory przepraszam za troche przydlugi post ale chcialbym zeby kazdy zrozumial szkodliwosc tego zapisu):
   1. W obecnym systemie ekonomicznym, obowiązującym prawie na całym świecie, ponad 90% wszystkich pieniędzy to długi wobec jakiegoś banku. To prywatne banki wytwarzają nasze pieniądze w momencie, gdy ktoś zaciąga w nich pożyczkę. Największym pożyczkobiorca jest rząd. (Pieniądze te nie mają postaci fizycznej, są zapisem w rejestrach bankowych. Pieniądze wytworzone przez banki pełnią taką samą funkcje jak pieniądz papierowy.)
   2. Deficyt budżetowy jest różnica pomiędzy wydatkami a przychodami państwa.
   3. Deficyt budżetowy jest jedynym sposobem w jaki rząd może zwiększyć ilość pieniądza w obiegu (nowy pieniądz pozwala na wydatki przekraczające przychód, czyli tworzy deficyt).
   4. Istnieją co najmniej dwa powody dla których konieczne jest czasami zwiększanie pieniądza w obiegu. Po pierwsze w rozwijającej się gospodarce, aby zachować równowagę popytu efektywnego i podaży, ilość pieniądza musi się zwiększać. Po drugie inflacja powoduje zmniejszenie mocy nabywczej pieniądza a więc zmniejszenie popytu efektywnego. Jeżeli przyczyną nie jest nadmiar pieniądza w obiegu, tylko inne czynniki, konieczne jest zwiększenie ilości pieniądza, aby popyt efektywny nie malał. Tak więc deficyt budżetowy nie jest zły sam w sobie.
   5. Tylko niektóre sposoby finansowania deficytu są źródłem nowego pieniądza w gospodarce. Sprzedaż obligacji lub majątku narodowego na rynku wewnętrznym nie zwiększa ilości pieniądza w obiegu. Sprzedaż obligacji na rynki zewnętrzne zwiększa ilość pieniądza w obiegu, ale powoduje takie same długi jak pożyczka w banku. Sprzedaż majątku narodowego na rynku zewnętrznym nie może być ciągłym sposobem zwiększania pieniądza ze względu na wyczerpanie się majątku oraz nieopłacalność wymiany realnych dóbr na symbole jakimi są pieniądze. Natomiast pożyczka w banku…

   Usuń
  2. Proszę wejść na forum i dyskutować, tworzyć docelowy program. To Wasza akcja, Wy Państwo wiecie najlepiej co trzeba zrobić. My organizatorzy, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć- "nie pozjadaliśmy wszystkich rozumów", dlatego jak wypracujecie wspólne punkty, zostaną one przegłosowane i opublikowane.

   Usuń
 18. Ciag dalszy do mojego postu:
  6. Jeżeli rząd finansuje deficyt z pożyczki banku, wtedy bank wytwarza dla rządu nowy pieniądz. Powstaje dług publiczny. Dług ten jest niespłacalny, gdyż spłacenie długu lub odsetek powoduje ponowne zmniejszenie ilości pieniądza w obiegu i recesje. Aby temu zapobiec rząd musi zaciągnąć inne pożyczki, jeszcze większe ze względu na odsetki. Dochodzi do wykładniczego wzrostu długów. Państwo powoli uzależnia się od woli banków.
  7. Gdyby rząd polski chciał dodatkowe pieniądze, to nie robił by tego osobiście. Zadanie to realizuje Bank Narodowy, który jest wyspecjalizowana instytucja państwowa do prowadzenia działalności bankowej.
  8. Konsekwencja obowiązywania artykułu 20 jest następująca: państwo polskie, czyli rząd nie może zwiększać ilości pieniędzy w gospodarce, gdyż konstytucja zabrania tego Bankowi Narodowemu. Rząd aby zwiększyć ilość pieniądza w obiegu musi zaciągnąć pożyczkę w banku komercyjnym (prywatnym). Bank prywatny stworzy wtedy dla rządu pieniądz i odstąpi go do użytku. Taki pieniądz jest bardzo drogi, gdyż jest obciążony oprocentowaniem. W ten sposób Polska uzależnia się od bankierów lichwiarzy. Wprowadzenie tego zapisu zabezpiecza interesy bankierów i trudno jest nie podejrzewać, że było przez nich inspirowane. Bankierzy dzięki prawu do tworzenia pieniędzy czerpią nieuzasadnione zyski kosztem całego społeczeństwa.
  9. Obecnie funkcjonuje system , który bez wątpienia można nazwać systemem niewolnictwa gdyż skutkiem jego funkcjonowania jest powstanie niespłacalnych długów, nieefektywne funkcjonowanie gospodarek, ciągłe rosnące podatki i bezrobocie a także inflacja. Z jego przyczyny nie ma równowagi popytu realnego i podaży (ludzie nie mogą korzystać z produktów które wytwarzają). powoduje on powstawanie zjawiska przewagi kapitału nad wiedza i technologią. Utrudnia wymianę towarową pomiędzy państwami. Jest przyczyną pojawienia się okresowo recesji (największa był wieloletni kryzys międzywojenny). W okresie recesji silniejsze państwa rujnują gospodarki państw słabszych gdyż, walcząc o ograniczone zasoby pieniądza zalewają je towarami o zaniżonych cenach. Pieniądz zadłużony powoduje powstanie zjawiska, zupełnie niedorzecznego, które powoduje że, wojny i kataklizmy nakręcają koniunkturę.
  10. Aby system gospodarczy nie posiadał omówionej wady, prawo tworzenia nowego pieniądza powinno należeć wyłącznie do rządu. Banki powinny móc pożyczać tylko zdeponowane w nich pieniądze na rachunkach terminowych. Niedopuszczalne jest więc żeby banki pożyczały pieniądze zdeponowane w nich na rachunkach bieżących, gdyż w wyniku takiej pożyczki jest właśnie tworzony jest nowy pieniądz(pieniądz dług). Proszę bowiem zauważyć, że w wyniku takiej pożyczki nie następuje zmniejszenie niczyjego rachunku. Pierwszy podmiot, który złożył pieniądze na rachunku bieżącym cały czas się nimi posługuje. Drugi podmiot który pożyczył te pieniądze także je wykorzystuje (te same pieniądze) tak jakby były one wyłącznie jego własnością. W konsekwencji w obiegu funkcjonują środki płatnicze dwa razy większe niż przed pożyczką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem w tym ze zapis w konstytucji uniemozliwa tworzenie pieniadza przez NBP. Nalezy zmienic konstytucje tak zeby potrzeby pozyczkowe rzad zaspokajał z emisji bezodsetkowych NBP-u, natomiast jednoczesnie nalezy wprowadzic ograniczenia zeby nie wybuchla inflacja taka jak za ostatnich lat rzadow komuny. Postulat ten powinien byc głównym postulatem kazdej polskiej partii -na samą obsługe zadłuzenia rzad corocznie przeznacza 42 mld zl.
   Jesli chodzi o zakaz tworzenia pieniedzy przez banki nalezaloby to zrobic w inny sposob.To banki zapewniaja w gospodarce płynnosc.Jesli zabroni sie tworzenia pieniedzy dla podmiotow prywatnych to bedzie deflacja. Nalezy zaproponowac rozwiazanie ,ktore zastapi funkcje jaka obecnie spelniaja banki.

   Usuń
  2. A banki rządowe PKOBP, Pocztowy i inne mogą tworzyć pieniądz? Czy nie mogły by dawać ludziom i przedsiębiorcom tanich kredytów? Może da się to w ten prosty sposób załatwić sprawę od ręki a później konstytucyjnie?

   Usuń
 19. Byloby bardzo fajnie gdybyscie zamieszcali wszystkie kometarze a nie wybiorczo. W taki sposob nic trwalego nie zbudujecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włączają się filtry antyspamowe nie wiadomo dlaczego- sukcesywnie wszystkie komentarze będą odzyskiwane. Przepraszamy.

   Usuń
 20. Oj Panowie czwarty post usuniety w ciagu dwoch dni i wy chcecie cokolwiek uzdrawiac? Wielka szkoda bo zapowiadalo sie calkiem dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włączają się filtry antyspamowe nie wiadomo dlaczego- sukcesywnie wszystkie komentarze będą odzyskiwane. Przepraszamy.

   Usuń
 21. ale bzdury - zajmijcie sie jakas praaca

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam,
  o wyglądzie strony to już miałem dawno Wam napisać, ale jakoś nie było okazji.
  W tym momencie (a wcześniej to już w ogóle) wygląda to jak jakaś strona naciągaczy MLM lub innych piramid finansowych. Na stronie głównej ma być krótko i zwięźle. Krótki (3-4 linijki maks.) wstęp, a potem tylko poszczególne punkty programu z odnośnikami do szczegółowych opisów.
  I proszę, zmieńcie tło... mix kolorów i kształtów rozprasza i odwraca uwagę od meritum, czyli treści.
  Potem coś jeszcze dopiszę.

  pozdr.
  fin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej? ;) Dziękujemy, prosimy o następne uwagi. Pozdrow.

   Usuń
 23. Myślę że z uwagą będę śledził losy tej inicjatywy. Ma ona szansę powodzenia - ale niestety pod warunkiem sterylności jej członków. I tu pojawia się pytanie jak chcecie uniknąć napływu wszelkiej maści krętaczy do waszej partii? I wspomniana już przez kilka osób amatorska szata graficzna tej strony - musicie ją zmienić. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Zamieszczam to po to, zebyscie wiedzieli co sie dzieje:

  POdatek katastralny doprowadzi do kradzieży tysięcy mieszkań i domów Polaków
  Od ponad 20 lat Polską rządzi zdegenerowana grupa ludzi, którzy w normalnym kraju nie zostaliby przyjęci nawet na stanowisko woźnego w szkole. Do tej pory zajmowali się kradzieżą majątku państwowego czyli prywatyzowali a w rzeczywistości kradli spółdzielnie, zakłady pracy, huty, stocznie, itd. Ponieważ cały ten majątek został już właściwie ukradziony to było oczywiste, że POtem zajmą się prywatnym majątkiem Polaków.

  Na kradzież majątku państwowego wymyślili nazwę prywatyzacja. Na kradzież majątku prywatnego wymyślili nazwę POdatek katastralny.

  Ponieważ są to bardzo prymitywni złodzieje więc mechanizm tej kradzieży będzie wyglądał następująco:

  1. Wszyscy właściciele nieruchomości (mieszkania, domy, ogrody, działki, itp.) zostaną obciążeni podatkiem w skali rocznej 1-2% wartości nieruchomości

  Żyją tysiące ludzi, którzy są właścicielami odziedziczonych nieruchomości w miejscach gdzie są bardzo wysokie ceny gruntu, np. w okolicach Warszawy, Anin, Komorów, itp. Są to biedni ludzie utrzymujący się z głodowych rent i emerytur po ok. 1000 zł miesięcznie. Nieruchomości w których żyją są warte ok. 1 mln zł. POdatek katastralny wyniesie od tego 20 tys. zł rocznie czyli ok. 900 zł miesięcznie a więc nie ma żadnej możliwości aby został zapłacony.

  2. Najpierw lokalni złodzieje z samorządów POzadłużają tych ludzi aby narosły wielkie odsetki a potem zlicytują za mały procent rzeczywistej wartości a mieszkańców wyrzucą na bruk lub w najlepszym wypadku do blaszanych kontenerów na przedmieściach. Takie kontenery zrobił już Adamowicz z PO w Gdańsku.

  3. Cała operacja będzie miała osłonę propagandową a rozpocznie się od stwierdzenia, że to kłamstwo iż wymiar POdatku to 1-2%. Na POczatku zaproponują np. 0,1%. Gdy to zatwierdzą w sejmie to już POtem będą zmieniać tylko stawki nie pytając się nikogo o zgodę - tak jak teraz robią z podatkiem VAT. Zgoda Polaków na POdatek VAT była wymuszona m. in. argumentem, że przecież on nie ma specjalnego znaczenia bo wiele towarów ma stawkę 0%. Dzisiaj te towary mają już stawkę 23%.

  To jest prymitywna metoda POwszechnie stosowana w POdatkach przez tych złodziei i nieudaczników - wprowadzają podatek z jakąś minimalna stawką aby ludzie nie protestowali. Gdy już to uchwalą to POtem zmieniają stawki Podatku już beż żadnych konsultacji i pytań. Teraz dzieje się to z rolnikami. Wprowadzają im POdatek 1 zł od hektara. Gdy to zostanie uchwalone to za 2 lata ta stawka będzie 10 zł a rolnikami zajmą się komornicy.

  Kiedy Buzek w 1999 r. wprowadzał przedsiębiorcom skrajnie wysoki ZUS Polacy nie protestowali.

  Kiedy Buzek zatapiał kopalnie Polacy nie protestowali.

  Kiedy bufetowa z PO wysłała na kupców z KDT bandytów aby ich PObili i wyrzucili z miejsca ich pracy Polacy nie protestowali.

  Kiedy Tusk likwidował stocznie Polacy nie protestowali.

  Kiedy PO zaczęło prześladować Ojca Rydzyka i Radio Maryja Polacy nie protestowali.

  Kiedy PO zaczęło prześladować katolików Polacy nie protestowali.

  Warto aby Polacy poznali poniższą sentencję i wyciągnęli z niej wnioski skoro nie potrafili tego zrobić do tej pory.

  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
  Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


  Pastor Martin Niemöller, 1942, Dachau.

  Wziete z:
  http://obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2608:po-podatek-katastralny&catid=63:patologie-systemu&Itemid=27

  OdpowiedzUsuń
 25. Proszę o zwiększenie możliwej wielkości komentarzy (4096 znakow) conajmniej trzy jak nie czterokrotnie. Pzdr!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę znaleźć tej opcji. Prosimy o treściwe, krótkie i zwięzłe komentarze- a nie "pisanie książek"..
   Nikt nie ma czasu tego czytać.. Zapraszamy na forum do dyskusji programowej i innych.
   Dziękujemy i Pozdrawiamy

   Usuń
  2. Mysle ze sie bardzo mylisz co do tych komentarzy - pisac powinien miec prawo kazdy, natomiast czytac - jesli nie chcesz - nie musisz.
   Ponawiam prosbe o zwiekszenie wielkosci komentarzy.
   Dziekuje.

   Usuń
 26. To wszystko brzmi tak optymistycznie. Obawiam się jednak, że cały plan, jeśli się uda go wykonać, będzie okrutny w skutkach. Może mi się wydawać, ale gromadząc różne informacje z różnych źródeł, problem tkwi głębiej. Składa się na to wiele czynników. Proponuję obejrzeć na tubie film pt: wykupujemy polskę. Do tego dorzucę protokoły mędrców syjonu i całej otoczki dotyczącej iluminatów, masonerii itp, dostępnej na w w w stopsyjonizmowi. O unii europejskiej, zakładającej nam niezłe homonto nie muszę wspominać. A Traktat Lizboński? A gaz od rosjan? Może brzmi to nieco "spiskowo", ale na przestrzeni ostatnich lat te "spiski" stały się po prostu faktem, o którym się głośno nie mówi. Poczytajcie o żydach chazarskich, poczytajcie kto sprowadził żydów do Polski, kiedy i dlaczego obrócili się oni przeciwko nam. Znany nam obecnie rząd to tylko marionetki posłusznie wykonujące rozkazy kogoś, o kim nie mamy kompletnie zielonego pojęcia. Zmiana na dobre naszego kraju, o czym marzę od lat, może nie spodobać się zarówno unii europejskiej, sąsiadom zza wschoniej granicy, stanom zjednoczonym i pewnie jeszcze wielu innym, którzy są w stanie narobić w gruncie rzeczy niezłęgo smrodu, jaki robią od lat na całym świecie. Machina jest ogromna, globalnej skali, a jej tryba doszły niestety do naszego kraju. Wierzę jednak, że Polski naród będzie potrafił stanąć mocno na nogach i uderzyć pięścią w stół. Na przestrzeni całej naszej historii pokazaliśmy światu, że nie jesteśmy byle kim i nie jednemu uratowaliśmu dupę. Do tego oczywiście polscy uczeni, budowniczy, inżynierowie itp, którzy działali i działają na całym świecie, odznaczając się w wielu dziedzinach. Byliśmy i nadal jesteśmy potęgą, silnym narodem, który zjednoczony może zdziałać cuda. Jednak walka z tak potężną machiną, która zagnieździła się na naszym kraju może być bardzo trudna, a jej skutki opłakane. Mam nadzieję, że się mylę, bo nie widzi mi się opcja wycofania się kapitału obcego z naszego kraju(pod wpływem opodatkowania), bo daje ono zatrudnienie ogromnym rzeszom ludzi. Niestety. A gaz, który można nam przykręcić za pyskowanie? A embarga na eksport i import? Bardzo bym chciał, aby zajęli się tym na poważnie wykształceni ludzie, ekenomiści, politycy itp, czyści od afer, sprawiedliwi, którzy znają się na rzeczy, a nie pieprzone pierdoły, które żryją z koryta za nasze. Tym muszą się zająć poważni ludzi, bo sam lud może narobić jeszcze gorszego bajzlu. Może się mylę w wielu kwestiach, ale mam nadzieję, że ktoś będzie mógł sprostować, uwypuklinć, obalić, bądź podzielić moje zdanie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy pomysły jak to zrobić w miarę łagodnie i bezboleśnie.. Mamy nadzieje, że Ludzie Nauki wezmą odpowiedzialność za kraj na swoje barki - a my im w tym pomożemy. Pozdrowienia.

   Usuń
  2. Tylko kiedy te pomysły wejdą w życie, jeśli w ogóle tak się stanie?

   Usuń
 27. Cos pozytywnego proponujecie? Czy jak zawsze zwalczanie i machanie szabelką?

  OdpowiedzUsuń
 28. Kilka rad:
  1 Założenie strony www ponieważ blog jest bardzo nieprofesjonalny.
  2 Jeśli wg. Was blog wystarcza to zmieńcie chociaż jego wygląd:
  - CZARNE litery to podstawa tekstu a nie dodatek,
  - wyjustowanie a nie wyśrodkowanie tekstu, ponieważ łatwiej się czyta, a poza tym świadczy o profesjonalizmie,
  - popracujcie nam interpunkcją i słownictwem, przykładowo: wielokropek to 3 kropeczki, nie 2; ładniej brzmi "(...) wówczas wygramy (...)" niż "(...) to wygramy (...)" - użyty tu format cytowania także polecam zastosować :)

  Na koniec coś, co mnie najbardziej poraziło.
  Rzut oka na komentarze "właściciela" bloga - co widzę? - zakończenia wypowiedzi typu "Pzdro". Od pewnego wieku przestajemy używać tego typu skrótów i zaczynamy wysławiać się pełnymi słowami. Wydaje mi się to podejrzane, zwłaszcza jeśli takiego słownictwa używa ktoś, kto nawołuje rodaków do stworzenia ruchu społecznego, który miałby "uzdrowić" politykę.
  Owszem, budująca jest myśl o "młodych gniewnych", którzy chcą zrobić coś dobrego dla przeciętnego Polaka, jednak musicie pamiętać, że aby zrobić coś w sferze polityki, wymagany jest niestety pewien wiek metrykowy.

  Pozdrawiam,
  X

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być trzeba sobą, a nie udawać kogoś innego.
   Pozdro!

   Usuń
  2. Dziękujemy za uwagi -trochę poprawiliśmy. Nikt z nas nie jest polonistą, piszemy to co myślimy -od serca(często w nocy po pracy). Jeśli Pan/i może - zapraszamy do pomocy w edycji tekstów. Z drugiej strony patrząc, ludzie w stoczni mieli drzwi w sali BHP i też dali radę. Nasza inicjatywa ma na celu zjednoczenie Polaków i wyłonienie z naszej społeczności(i innych) uczciwych i mądrych osób(fachowców, ekspertów, autorytety naukowe), jako kandydatów do przeprowadzenia koniecznych zmian w kraju. Pozdrawiamy i Zapraszamy.

   Usuń
 29. Dziękuję za tę inicjatywę. Założenia słuszne. Problem jednak w tym, jak zjednoczyć Naród Polski! ostatnio zwłaszcza rosną liczne grupki patriotyczne i.... każdy chce jednoczyć. Myślę, że TRZEBA ZORGANIZOWAĆ KONGRES
  Z J E D N O C Z E N I O W Y ! Ktoś musi znaleźć salę i internetowo zaprosić - te wszystkie grupki patriotyczne. To chyba jest w tej chwili najważniejsze. Myślę, że kto już chciał, to gdzieś się przyłączył. Taki Kongres zapoczątkuje - nową jakość! I JESZCZE JEDNA - ALE BARDZO WAŻNA UWAGA, - TO MA BYĆ RUCH SPOŁECZNY !!!, bo partie już się przeżyły i nic dobrego ze sobą nie niosą.
  Aleksander Szymczak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kongres to bardzo dobry pomysł, ale na to jeszcze jest chyba za wcześnie. Za mało nas.
   Tu można wyrazić wstępne zainteresowanie do rozmów:
   http://zjednoczonepp.blogspot.com/
   Warto by było zebrać się najpierw w jednym miejscu w internecie i porozmawiać o podstawowych założeniach -kierunku wspólnych działań.

   Usuń
 30. Też się do Was dołącze, pomysł na nową partie jest dobry. Do amonimowy z 31 maja 2012 1013. Pomogę w organizacji.
  Do administratora: czy mogę link Waszej strony unieścić na mojej stronie www.pl-kontakt-d.eu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Zapraszamy i dziękujemy. Pozdrowienia.

   Usuń
 31. Pare pomysłów do programu nowej parti.
  Redukcja ministerstw i Urzędów Państwowych
  Ograniczenia: Posłów 113; 7 posłów z każdego województwa + 1 każdorazowo z innego województwa.
  Senat nie jest finansowany z budżetu państwa.
  Ministerstwa: Spraw wewnętrznych
  Spraw zagranicznych
  Szkolnictwo – Kultura- Sport
  Kontroli Państwa
  1.Zniesienie imunitetu dla członków rządu, sejmu, senatu oraz innych urzędników państwowych. Obowiązek uczestnictwa posiedzeniach sejmu. Wybrani do sejmu na czas kadencji muszą przerwać swoją działalność partyjną (złożyć legitymację)
  2.Wybory na prezydenta do sejmu raz na 5 lat. Do wyborów na stanowiska w administracji państwowej centralnej i rejonowej ma prawo każdy obywatel RP. Wybory konkretnych ludzi, nie parie czy organizacje.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 32. Polecam: http://www.youtube.com/watch?v=JYC1SQ3mNc4

  OdpowiedzUsuń
 33. mój e-mail nokia.n.series.com@gmail.com po co nam prawo z którego nie możemy korzystać mam kilka projektów które można wykorzystać

  OdpowiedzUsuń
 34. Ziomek, udalo mi sie uprosic straznika na niezalezna.pl i umiescil on link do zdrowykraj.pl w tym miejscu!!!
  Teraz bedziemy mieli szanse zrzeszyc wiecej ludzi!!!

  Jest super!!!
  Nie poddawajcie sie, piszcie do ludzi, piszcie do moderatorow piszcie piszcie piszcie!!!

  Tu jest moj koment na niezaleznej:
  http://niezalezna.pl/31260-czarno-widze#comment-953396

  Pozdrawiam wszystkich dobrych, prawdziwych Polakow!
  ;)
  Wszyscy Razem - - - Precz z komuna!!! Precz z Kolesiostwem!!!
  Niech zyje Polska!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjeli to niestety, ale wisialo przez 15min!!!
   Mysle ze moglo to widziec jakies pareset ludzikow!!!
   Mozliwe ze mysla nad artykulem.
   W kazdym razie bede do nich pisal!!!
   Pozdrawiam!!!

   Usuń
 35. Niestety "niezależna" wcale nie jest niezależna. Uprawia cenzure. To tuba KK i PIS. Ich motto " my informujemy oni kłamią" też kłamstwo. Kłamstwa KK im nie przeszkadzają. Kłamstwa innych tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety przyjacielu - po przemysleniu - masz calkowita racje.
   Trzeba wymyslic sposob jak dotrzec do ludzi.
   Musimy dotrzec do ludzi.

   Niezalezna moze nie tyle co klamie ale manipuluje, WP klamie, Onet niewiadomoco, tak czy inaczej widac jak na dloni ze prawica zyje w komitywie z lewica. To jest walka o stolki starych dziadow.

   Teraz nie mam juz zadnych oporow.
   Jestem czlowiek darmowa energia, szukalem przez 17 lat, jesli jest tu ktos kto interesuje sie tematem - prosze bardzo:
   YT John bedini, Tom Bearden, John Hutchinson, Howard Johnson, John Searl,
   YT 'John Bedini 10 coil kit demo' - free energy OFICJALNE w USA. (Tak, to jest naprawde)

   Elektrograwityka (tak!) - YT Stan Deyo, Paul La Violette (Secrets of Antigravity Propulsion - ponad 500 stron, wiele patentow, wiele urzadzen, historia od czasow konca II wojny)
   A takze YT Thomas Townsend Jr.

   UFO? Przepraszam, nie chce zabrzmiec jak wariat, ale niestety przykro mi, wszyscy zyjecie w swiecie bajek. Bajka mowi, ze jestesmy sami.
   Tymczasem prawda jest zupelnie inna.
   YT Steven Greer - kolejna oficjalna rzecz w USA, ktora Europa przyciska jak moze (szczegolnie Polska).

   Teraz skad to wszystko? Bo mam dosyc zaklamania w tym narodzie, mam dosyc MENu, ktory wychowuje i uczy pokolenia NIEWOLNIKOW, ktorzy odwalaja robote dla reszty Europy, mam dosyc piepszenia o gazie lupkowym i ropie i ze placimy ruskim zyliony.

   Teraz jesli jest tu ktos kto chce wiedzec co tak naprawde dzieje sie z fizyka - Tom Bearden i John Bedini to jest to o co chodzi.

   Dla ludzi, ktorzy interesuja sie matematyka - sorry, mozecie wsadzic sobie szkolna matme w d***, bo jedyna matematyka, ktora jest wierna rzeczywistosci to matematyka goscia, ktory nazywa sie Marko Rodin.
   Na YT znajdziecie serie po kilka godzin wykladow jak to wszystko dziala.

   Teraz jest istotna rzecz - woz albo przewoz, albo siedzimy i piepszymy o robieniu, albo robimy.
   Ja mam dosyc, kolesiostwo zabralo mi wszystko, nie mam szczescia, nie mam pieniedzy nie mam przyszlosci, nie boje sie juz o moje zycie.

   Prosze nie komentowac do momentu gdy zaznajomicie sie z tematem. W czasie gdy bedziecie sie przepychac przez ta cala wiedze - napotkacie duzo wiecej nazwisk, ale to co zamiescilem to jest najwazniejszy zestaw.

   Wszystko co dzieje sie w polityce w tym momencie sluzy jednemu - zeby kolesiostwo sie napchalo ile da rade , puki jeszcze jest sposobnosc zeby sie napychac.

   Usuń
  2. A po przemysleniu - mam to wszystko gdzies. Do momentu jak to spoleczenstwo nie zmadrzeje, to tu sie nic nie zmieni. Dalem wam dzis ta informacje i na tym koncze, nie bede sie juz nigdzie produkowal, nie bede gadal z ludzmi, nie bede pisal ani nic. Gdzie by sie czlowiek nie ruszyl to wciskaja kit. Niestety nasi politycy sa zaslepieni kasa do tego stopnia, ze stracili poczucie rzeczywistosci, stracili idee tego, ze w zyciu chodzi o cos zupelnie innego. Sa tak zaslepieni kasa, ze sprowadzaja na nasz swiat i ludzi zaglade. Wiec mam to wszystko w d****, ludzie ktorzy rzadza nie maja najzielenszego pojecia o rzeczywistosci, szarzy obywatele tego kraju tez nic nie kumaja.
   Sprawa jest jasna - jestesmy skazani na wymarcie jesli nie zmienimy naszych pogladow.
   Ja to wale, wypisuje sie z klubu, zajme sie tym co lubie i bede sobie spokojnie zyl bez pouczania, bez komentowania, bez stresu, wyprowadze sie do australii i bede polowal na kangury.
   Tyle.
   Pozdrawiam Was i zycze powodzenia.

   Usuń
  3. Nie musisz nic robić jak nie masz czasu czy nie chcesz. Zarejestruj się na forum, zapisz do jednostki terytorialnej i nic nie rób. Za 2 lata oddasz głos na kogoś kogo uważasz za uczciwego i rozwiesisz kilka plakatów. To wszystko. Dziękujemy i Zapraszamy

   Usuń
 36. Trafiłem przypadkiem na Waszą stronę... Idea ze wszechmiar słuszna i godna polecenia...
  Sam też będę Was wspierał

  OdpowiedzUsuń
 37. Bardzo wazna rzecz, powinniscie ja wszyscy przeczytac:
  http://lustracja.net/index.php/ciekawe-publikacje/164-michnik-my-wezmiemy-wladze-a-wy-polacy-pojdziecie-z-torbami
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 38. warto http://niewygodne.info.pl/

  OdpowiedzUsuń
 39. Jeśli akcja faktycznie ma wypalić, to po pierwsze. 1. GŁOŚNO I WYRAŹNIE POWTARZAĆ AŻ DO USRANIA, IŻ AKCJA NIE IDENTYFIKUJE SIĘ Z ŻADNĄ PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ Z RUCHEM SOLIDARNOŚCIOWYM.
  2. AKCJA IDENTYFIKUJE SIĘ Z DOBREM DLA NAS WSZYSTKICH, NASZYCH PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, Z RUCHEM SPOŁECZNOŚCIOWYM - PODWALINY SOLIDARNOŚCI, DOBREM NASZEGO KRAJU, Z NASZĄ POLSKOŚCIĄ - " 'polskość' dla młodych to słowo identyfikuje się z domeną pis :/ więc trzeba uważać".
  3. TRZEBA BARDZO KRÓTKO I OSTROŻNIE DOBIERAĆ SŁOWA BY NIE IDENTYFIKOWAĆ SIĘ ZA PARTIAMI POLITYCZNYMI
  4. ZWRÓCIĆ SIĘ DO OSÓB POPULARNYCH - INTELIGĘTNYCH W INTERNECIE O POMOC, WYTŁUMACZYĆ NA CZYM RZECZ POLEGA I ŻEBY PRZEDSTAWILI TO LUDZIOM MŁODYM, np niekryty krytyk, damianero itp...

  ps. Osobiście nie oglądam takich głupot, ale chyba tak tylko można dotrzeć do największego grona młodych osób, jak to było w przypadku ACTA.

  OdpowiedzUsuń
 40. co roku referendum...i będzie jedna wielka anarchia! Komuś się we łbie pomieszało!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Szwajcarii jest nawet kilka w roku i jakoś nie narzekają i nie ma anarchii. Mało tego, to jedno z najbogatszych państw Świata. We łbie się komuś pomieszało, kto wierzy w obecnych polityków...

   Usuń
 41. Jedną z waszych propozycji są JOW-y. Okręgi jednomandatowe są już stosowane w wyborach do senatu. W senacie widać dominację PO i PiS-u, więc powstaje pytanie, czy JOW-y to dobry pomysł.

  Czy nie uważacie, że od demokracji bezpośredniej lepsza byłaby liquid democracy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieramy JOWy tylko i wyłącznie pod warunkiem ograniczeń finansowych dla kandydatów oraz zakazu finansowania partii politycznych. Inaczej JOWy nie mają sensu. Nie preferujemy demokracji bezpośredniej tylko referendum raz na jakiś czas na kilka, kilkanaście pytań. Tu jest propozycja:
   https://www.facebook.com/events/111027089079447/

   Usuń
 42. A co sądzicie o pomyśle liquid democracy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyt skomplikowane.
   Mamy lepszy pomysł:
   https://www.facebook.com/events/111027089079447/

   Usuń
 43. Niemcy, Ruskie, kościół, żydy okradają nas. Tak długo jak wiara, prywata będzie wżniejsza niż dobro kraju nic tu się nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 44. Pragnę serdecznie zachęcić do odwiedzenia portalu
  http://www.urbietorbi-apocalypse.net/

  OdpowiedzUsuń
 45. I'm curious to find out what blog system you have been working with?
  I'm experiencing some small security issues with
  my latest website and I'd like to find something more risk-free.
  Do you have any solutions?

  my website: private proxy

  OdpowiedzUsuń
 46. Ustrój się niby zmienił ale komuna jak był tak jest, nikt się nie liczy ze zdaniem ludzi i robią co chcą. Rząd interesuje tylko swój własny interes która ma się nijak do interesu kraju, w takiej sytuacji nie może być dobrze

  OdpowiedzUsuń
 47. WYBORY PARLAMENTARNE (jakie muszą być wyniki, żeby spełniły się proroctwa) http://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2015-10-04-wybory.html

  OdpowiedzUsuń
 48. MAJDAN W POLSCE – CZY TO MOŻLIWE? http://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2015-12-19-majdan.html

  OdpowiedzUsuń
 49. CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ W ROKU 2016? http://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2016-01-02-2016.html

  OdpowiedzUsuń
 50. Zachęcam wszystkich, komu leżą na sercu losy Polski, do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie
  19. NOWENNA POMPEJAŃSKA ZA OJCZYZNĘ
  https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/np-19

  OdpowiedzUsuń
 51. 21. NOWENNA POMPEJAŃSKA ZA OJCZYZNĘ

  Zachęcam wszystkich, komu leżą na sercu losy Polski, do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie (od 2 lutego do 27 marca). Dzielimy tajemnice pomiędzy uczestnikami jak w kółkach różańcowych, więc „początkujący” oraz mający dużo innych modlitw i obowiązków mogą brać do rozważania po 1 dziesiątku. Natomiast „doświadczonych” gorąco zachęcam brać więcej – po 2-3, a najlepiej – po całej części (5 dziesiątek). Może to być, oczywiście, nawet cały różaniec.

  Zgłaszać się można na mail msybirak@gmail.com lub na Forum, gdzie są podane szczegóły: https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/np-21

  OdpowiedzUsuń
 52. Podpisz Petycję!
  List do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie Intronizacji Jezusa Chrystusa
  https://www.petycjeonline.com/list_do_pana_premiera_mateusza_morawieckiego_w_sprawie_intronizacji_jezusa_chrystusa

  OdpowiedzUsuń
 53. 24. Nowenna Pompejańska za Polskę

  Zachęcam wszystkich, komu leżą na sercu losy Polski, do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie (od 14 lipca do 5 września). Dzielimy tajemnice pomiędzy uczestnikami jak w kółkach różańcowych, więc „początkujący” oraz mający dużo innych modlitw i obowiązków mogą brać do rozważania po 1 dziesiątku. Natomiast „doświadczonych” gorąco zachęcam brać więcej – po 2-3, a najlepiej – po całej części (5 dziesiątek). Może to być, oczywiście, nawet cały różaniec.

  Zgłaszać się można na mail msybirak@gmail.com lub na Forum, gdzie są podane szczegóły:
  https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/np-24

  OdpowiedzUsuń
 54. Cześć widzowie Zdobądź swoją pustą kartę bankomatową, która działa we wszystkich bankomatach na całym świecie. Posiadamy specjalnie zaprogramowane karty bankomatowe, które można wykorzystać do włamania do bankomatów, karty bankomatowe można wykorzystać do wypłaty w bankomacie lub przesuwać, w sklepach i POS. Sprzedajemy te karty wszystkim zainteresowanym nabywcom na całym świecie, karta ma dzienny limit wypłat w wysokości 10 000 euro w bankomacie i limit wydatków do 30 000 euro w sklepach w zależności od rodzaju karty, na którą zamawiasz, jesteśmy tu dla Ciebie o każdej porze, każdego dnia . E-mail; (blankatm002@gmail.com) Jestem wdzięczny Marcellowi, ponieważ nagle zmienił moją historię. Karta działa we wszystkich krajach z wyjątkiem, skontaktuj się z nim teraz (blankatm002@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń