Czas na prawdziwe FAKTY


STOP ZAWODOWYM POLITYKOM!

STOP ZACHODNIM KONCERNOM!
Jeszcze da się to zrobić demokratycznie i pokojowo.Trzeba tylko POMYŚLEĆ i zachować SPOKÓJ.


Złoża łupkowe w prezencie dla Amerykanów
Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie...

Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia. Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNIG i Orlen dopiero mają takie plany.
.......Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Polsce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.


Pokłady gazu łupkowego w Polsce są szacowane na 120 lat zapotrzebowania całego kraju na ten surowiec. 
Źródło:
http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18490,3210204,prasa-detal

Poczytajcie komentarze pod artykułem..
SUROWCE: Polska oddała złoża gazu za bezcen:


Już TERAZ wiecie dlaczego podrożeje prąd o 40%?

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Prad-w-gore-i-to-bez-hamulca,wid,14482280,wiadomosc.html?ticaid=1e730&_ticrsn=3

Rząd Bułgarii uzyskał za pojedynczą koncesję na poszukiwanie gazu łupkowego około trzystu razy więcej niż Polski. Amerykański koncern Chevron wygrał przetarg oferując rządowi w Sofii trzydzieści milionów euro za koncesję w północno-wschodniej części kraju. Polski rząd uzyskał do tej pory 30 milionów złotych za niespełna dziewięćdziesiąt koncesji.

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-gaz-lupkowy-za-koncesje-bulgaria-dostanie-300-razy-wiecej-ni,nId,342643

Komu oni służą???
Komu oni służą!!!

Pytam się KOMU???
Polsce i Polakom czy USA i UE?

1 to tyle:
99 to tyle:
Komu oni służą?
Co jeszcze mam Wam powiedzieć?
Co jeszcze mam Wam narysować?
Co jeszcze mam Wam wytłumaczyć?
ŻEBYŚCIE ZROZUMIELI Z CZYM TU MAMY DO CZYNIENIA!
Jesteście analfabetami z jakiejś kolonii w Afryce?
Może boli Was myślenie?
Czy w tym Kraju i Narodzie jest tak mało
myślących osób?
Weźcie się w garść i zróbmy coś z tym!
Jak nie to chrzanie, zwijam kramik i...

ICH TO JESZCZE NIE DOTYCZY

*

ICH JUŻ ZACZYNA (chów przemysłowy link):


*
ICH NA PEWNO..
*
Przeczytajcie i zastanówcie się czy Was to dotyczy:

Kto normalny sprzedaje kurę znoszącą złote jaja?

Kto normalny sprzedaje "wędkę", po to żeby później kupować ryby?

No kto?

WIĘKSZOŚĆ Z WAS ZA POŚREDNICTWEM SWOICH PEŁNOMOCNIKÓW..

Teraz dowód:

Kto ich i innych wybierał na pełnomocników?
NA PEWNO NIE JA!

ONI ZA WASZYM PRZYZWOLENIEM
"SPRZEDALI" I DALEJ "SPRZEDAJĄ" DOCHODOWE NAJLEPSZE POLSKIE FIRMY (wyciąg na Kasprowy chyba im się nie uda- Polscy Górale nie są w ciemię bici..), ZŁOŻA SUROWCÓW I INNE DOBRA NARODOWE..


POWIEDZCIE TEMU STOP!
JESZCZE O TYM DECYDUJECIE..

Co robią rządy innych krajów, koncerny, fundusze i inne instytucje?


"KUPUJĄ" NAJLEPSZE POLSKIE FIRMY ("wędki"), ZŁOŻA SUROWCÓW I INNE DOBRA NARODOWE, PO TO ŻEBY NAM, W ICH BANKACH ZADŁUŻONYM I JUŻ DLA NICH PRACUJĄCYM(źle opłacanym, zastraszonym bezrobociem) POLAKOM SPRZEDAWAĆ PRODUKOWANE TAM TOWARY, USŁUGI, ENERGIĘ, SUROWCE (ryby)...często drożej, niż w swoich macierzystych krajach!

Jakiś przykład? Proszę:
inne? cukier - sprawdźcie sami...


POWIEDZCIE TEMU STOP!
JESZCZE O TYM DECYDUJECIE..
SAMI BĄDŹCIE WŁAŚCICIELAMI
 A NIE PAROBKAMI WE WŁASNYM KRAJU!
BO:


1.TO JEST KOLONIZACJA.
2.TO JEST PLANOWE DZIAŁANIE.
3.TO SIĘ DZIEJE ZA WASZYM PRZYZWOLENIEM.
4.TO JEST EKONOMICZNA UTRATA NIEZALEŻNOŚCI KRAJU.
5.TO JEST EKONOMICZNA UTRATA NIEZALEŻNOŚCI PRZYSZŁYCH POKOLEŃ.
6.TO JEST..
7.TO JEST..
...
937.TO JEST..
...


CIEBIE TO NIE DOTYCZY?
Może jesteś .. hmm?Jeśli potrafisz myśleć -to nie jesteś OSŁEM.


Nie istotne jakie masz poglądy na Świat.. (lewica, centrum, prawica- i tak my zwykli ludzie jedziemy na tym samym wózku..)
Istotne co możesz zrobić!
Przyłącz się do Naszej Akcji, pokaż znajomym, rodzinie..
WYWALCZMY PRAWO NARODU DO REFERENDUM!
TRZEBA W KRAJU ZROBIĆ PORZĄDEK!

ODZYSKAĆ EKONOMICZNĄ NIEZALEŻNOŚĆ!

JESZCZE DA SIĘ!

WYGRAMY ALE TYLKO RAZEM 
PAMIĘTAJCIE TYLKO RAZEM!

MUSIMY SIĘ ZJEDNOCZYĆ -WSZYSCY!


Co jeszcze mam Wam powiedzieć?
Co jeszcze mam Wam narysować?
Co jeszcze mam Wam wytłumaczyć?
...
Zagrożenia:

link:http://www.youtube.com/watch?v=nxO8lfWerU0&feature=email%C2%A0&nbsp


link:  http://www.youtube.com/watch?v=orttCIJpIMw

Co zrobią koncerny:
Wydobędą z jednego odwiertu 20-40% surowca, bo tyle będzie się im EKSTREMALNIE opłacało i przejdą w drugie miejsce robić to samo (wyścig szczurów).
Pozostałych ilości gazu już nikomu nigdy nie będzie się opłacało wydobywać i zostaną ZMARNOWANE!

Domagamy się bezpłatnego transferu technologii dla krajowych firm wydobywczych w ramach offsetu za samoloty F-16,  za pomoc w "obaleniu reżimu Saddama Husaina" oraz "walki z terroryzmem w Afganistanie"!
Jest już Wiele Osób które chcą UZDROWIENIA POLSKI. Przyłącz się. Co masz do stracenia?


ZAPRASZAMY!

Jak będziemy mieli prawo do referendum, to będziemy mogli odwołać w każdej chwili dowolnego nieuczciwego polityka, zablokować każdą złodziejską prywatyzację. TO NARÓD BĘDZIE RZĄDZIŁ KRAJEM RAZ NA ZAWSZE.
DLATEGO TO TAKIE WAŻNE!

*Uwaga: Zdjęcia i obrazki opublikowane, bez wiedzy i zgody Autorów. Nie wiem czy wolno? Ktoś wie? ACTA działa czy nie? Jeśli ktoś się sprzeciwia proszę napisać to skasuję albo wstawię inne.

24 komentarze:

 1. Ziomek pojechałeś jak trzeba. Z innej beczki: oni wiedzieli o tym gazie od 67 roku albo i wczesniej. Ile jeszcze rzeczy jest do wydobycia o ktorych nikt nie wie? Bo cos mi sie wydaje, ze duzo.
  A co z Lucjanem Lagiewka? A co z syntetycznym paliwem? A co z innymi wynalazkami?
  Mamy najwiekszy potencjal na tej planecie, a jestesmy oslami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisałeś o Bismarcku, problem tylko polega na tym że Polską nie żądzą Polacy i mam gdzies komentarze które sie pojawią poniżej wyzywające mnie od antysemitów czy innych tam....Po 1989 roku żądzą Polską żydzi,. ,specjalnie nie piszę z wielkiej litery "Ż". Polacy są narodem naiwnym, nie chce pisać głupim, lecz raczej ogłupionym, przez żydowską propagandę. Tak jak napisałes wczesniej że Polacy są podzieleni przez polityków, racja są, ale nie zdajemy sobie jako naród sprawy że to co sie tam na Wiejskiej dzieje to jest teatr. W telewizji jest też "Teatr", to cały czas jest przedstawienie(Show Must Go on). Polityka jest za kul;isami, to co nam serwuja to tylko pożywka dla spragnionych sensacji polaczków, a jak mało to macie M-jak Gówno czy inny Syf. Byle tylko Polacy nie zaczeli używać mózgów. W szkole tez zdebilnienie...ale mysle że to jest na osobny komentarz. Chciałbym tylko jeszcze by Polacy olali KK bo to otumaniacz numer jeden, Pozdrawiam Zdroworozsądkowców.
  Wpiszcie w Youtube Polonocentryzm, to jest sr=tarszy facet który ma wiele do powiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę Państwa, mamy prośbę. Nie rzucajcie mięsem ani antysemityzmem, bo oni tylko na to czekają, żeby móc zdyskredytować akcję w telewizji. Wyłowią jedno zdanie i dorobią łatkę, ludzie to kupią i pozamiatane. Chcecie pomóc? Rozpropagujcie sprawę, pokażcie znajomym, rodzinie. Może znacie jakieś organizacje społeczne które to poprowadzą? Nawoływanie do NIENAWIŚCI niewiele da. Zobaczcie jak skończyli ci co nawoływali? Prawie nikt na nich nie zagłosował! MY NIE NAWOŁUJEMY DO PRZEMOCY ANI ANTYSEMITYZMU.
   To jest pokojowa akcja.
   Pozdrowienia.

   Usuń
  2. Mówienie o pochodzeniu naszych polityków nie jest antysemityzmem, lecz stwierdzeniem faktu. Mówienie że Obama jest czarnoskóry nie jest rasizmem! Ale tak jak zaznaczyłem na samym początku swojego komentarza...że zaraz zostane o to posądzony. Fakt, jest coś nie tak na tym swiecie, nie tylko w Polsce. żeby już jakaś nacja była TABU...ehh

   Usuń
  3. Przyjacielu, on ma racje. Tak nie pomożesz. Jedynie możesz zaszkodzić.. A ludzie i tak wiedzą swoje.

   Usuń
  4. Problem polega na tym ze aby ludzi zjednoczyć trzeba pisać prawdę, mówić prawdę i nawoływać do prawdy. Te siły które rządzą na świecie(Polska jest tylko zębem w trybie)nie pozwolą by ta prawda się przedostała i będą ją naginać i interpretowac w dogodny dla siebie sposób. A jeśli nie będą w stanie tego zrobić, zaczną kłamać w żywe oczy. Uważam że Polacy muszą zacząć sobie zdawać sprawę z zagrożeń i nie można kłamać. My, wy, czy następni którzy tu zajżą muszą sobie z tego zdawać sprawę. Dobrze, można na potrzeby tej Akcji nazwać te zagrożenia w taki sposób aby wszyscy odwiedzający te strone wiedzieli o kogo chodzi.
   Odnośnie nawoływania do przemocy, macie rację, nie powinno się tego robić, ale musicie sobie zdac sprawę z tego, że jeśli ta Akcja odniesie mniejszy lub większy skutek, te zagrożenia się pojawią, to my będziemy pod ostrzałem a wtedy trzeba sie bronić. Już właściciel tego bloga miał u siebie hakerów czy nie? a to dopiero początek. Im większe będzie zainteresowanie tą stroną tym wieksze będzie zagrożenie z "ich" strony.
   Reasumująć, tylko prawda nas wyswobodzi. Pozdrawiam i cieszę się że tu jestem.

   Usuń
  5. Formalnie: Jest demokracja?
   Niby jest. Skoro tak, mamy prawo domagać się prawa do referendum jako naród?
   Mamy.
   Nie musimy walczyć z wiatrakami- jak Naród będzie miał taki oręż w ręce, to problemy rozwiążą się same.. Demokratycznie.
   Ludzie nie są głupi.. Wiedzą co jest dla niech dobre, a co nie. Co jest sprawiedliwe, a co nie.
   Tak nam się wydaje..
   Zapraszamy na forum.
   Też dziękujemy i Pozdrawiamy

   Usuń
 3. Anonimowy - masz całkowitą racje....szkoda tylko że tak zostanie już do końca naszych dni...bo w tym kraju nie ma juz ludzi myslacych a jesli sa to jest ich garstaka ktora woli sie nie wychylać bo marnie skonczy....:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewniam Was, że jest bardzo dużo myślących ludzi. Najwięcej w wieku 30-40 lat. A sami to co? Pogadajcie ze znajomymi to zobaczycie co powiedzą.. Przyłączcie się, a nie marudźcie..
   Pozdrowienia.

   Usuń
 4. przylaczajmy sie wszyscy, namawiajmy znajomych niech wiecej osob to przeczyta!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własnie o to chodzi. Dzięki i Pozdro.

   Usuń
  2. No własnie to czytam i zgadzam się z tym co tu piszecie, ale co da samo czytanie ?

   Usuń
  3. Już się ORGANIZUJEMY. Teraz trzeba to wszystko skoordynować. Zapraszamy na forum lub społeczności.

   Usuń
 5. i co z tego ze przeczyta i co z tego ze se pogadamy a oni i tak zrobia swoje jedyna nasza szansa to euro zbojkotujmy euro pod haslem DESTRUKCJI RZADU !!!! Juz tyramy do 67 roku zycia to nie wiem nikogo nie boli??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość Polaków już ma tego dość. Jaka jest taka jest, ale to AKCJA SPOŁECZNA. Tu się mało gada, a dużo robi- przynajmniej powinno. Żeby zacząć działać publicznie musi Nas być co najmniej 250 tys. wtedy przechodzimy do działania. Pomóżcie jak kto może. Trzeba uświadomić ludzi, że są tacy co myślą jak oni i coś razem tworzą. Może nową historię.. Pewne jest jedno, żeby coś osiągnąć musimy działać RAZEM..

   Usuń
  2. trfilam tu przez jakieś forum i jestem pozytywnie zaskoczona, nareszcie jakas akcja spol. , która rzeczywiście może coś zmienić, oczywiście, jeżeli nie będziemy narzekać i ze sobą walczyc. Bo jeśli chodzi walkę, to oni-władcy tylko na to czekaja, przecież nie przypadkiem zrobili z narodu 2 drużyny i jeżeli nie przyłaczasz się do żadnej jesteś podejrzany, bo to oznacza, że myślisz i masz swoje zdanie.
   Walki uliczne i inne rewolucje niczego nie zmieniają, wystarczy przelecieć historię, zawsze po obaleniu jednych pojawiają się następni , czasem jeszcze gorsi, np. co dało obalenie caratu, następnych dyktatorów, co dało obalenie komuny,inne wydanie zamordyzmu, czym się kończą rebelie w afryce, npEgipcie? itd itd.
   Dlatego wydaje mi się super pomysłem stworzenie proponowanego tu sposobu poradzenia sobie z politykamii uzdrowienie życia
   To na razie tyle.
   Będę informować o akcji możliwie jak najwięcej osób i życzę sobie powodzenia , no i tej inicjatywie

   Usuń
 6. Tu jest przykład: Jak rozkradziono stocznie, http://www.youtube.com/watch?v=l8KuwLs0Epo

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli mogę to i ja się przyłączę chodź mało wątpliwe jest to żebyśmy cokolwiek dokonali. Zapytacie dlaczego ?! ponieważ złudnie uważamy się za PSEUDO MĄDRE I WYKSZTAŁCONE SPOŁECZEŃSTWO. Niby ludzie to najwyżej rozwinięta istota na ziemi ale swoimi zachowaniami reprezentujemy dno egzystencji, prymitywne bezmózgie stworzenia, NIEMYŚLĄCE, podejmujące decyzje na podstawie propagandy medialnej ... Nie trzeba szukać daleko ... dziś liczy się pieniądz a nie to co sobą reprezentuje człowiek. Chcecie przykładu ?!? Proszę bardzo: do niedawna jeżeli ktoś szedł w sandałach i miał nałożone skarpetki to był IDIOTĄ !!! a ponieważ w telewizji powiedziano że najnowszym krzykiem mody w 2012 roku są właśnie skarpetki i sandały to DZIŚ już jesteśmy TRENDY ... Wczoraj i dziś niczym się nie różni ale w opinii BEZMÓZGÓW (ludzi) z dnia na dzień stałeś się kimś ... Wybaczcie że tak jadę po NAS wszystkich ale osobiście sądzę że my sami doprowadzimy do upadku cywilizacji na ziemi ... nie jakaś kometa, nie zagłada, sami siebie powybijamy ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam.
  Jestem przed 30-tką i od kilku lat już zastanawiam się czy dożyję:

  1.Godnego życia w Polsce - idealnie by było na poziomie angielskim(gadajcie co chcecie, ale za minimalną to się nawet dobrze żyje, a jak masz więcej i masz drugą połówkę to jeszcze lepiej)!

  2.Finałowego meczu mistrzostw Świata w piłce nożnej, z Polską jako jedną z finałowych drużyn!

  Pozdrawiam i jestem z Wami! POLAKAMI!

  OdpowiedzUsuń
 9. przyczyna katastrofy smolenskiej?
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spor;o;linie;kredytowa;mfw,84,0,603988.html

  OdpowiedzUsuń
 10. zlikwidowanodobrze prosperujaca i zmodernizowana cukrownie w Lapach.
  http://www.hotmoney.pl/artykul/kraj-polska-dobrowolnie-pozamykala-cukrownie-18903

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tym cukrem to się nadaje moim zdaniem na Trybunał Stanu. Już wiem dlaczego tak podrożał. Jak będę miał chwile to napiszę drugi odcinek faktów. Dzięki za linki i Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie bójmy się ciągle przypominać decydentom o ich roli w pełnieniu funkcji dla dobra państwa i godnego życia obywateli. Polska to piękny kraj ale bardzo biedny i pechowy, ciągle dobijany przez grupy trzymające władzę. Wszyscy rządzący od chwili zrywu Solidarności, zafundowali Polakom kilkadziesiąt lat ciągłych wyrzeczeń. Władza nie liczy się z naszymi oczekiwaniami a przecież to bieda rodzi frustrację, patologię zachowania i agresję. Wszędzie króluje tylko potworne złodziejstwo, kłamstwo, fałsz, obłuda, arogancja, hipokryzja, cwaniactwo i prywata. Poza tym antysemityzm, nietolerancja, ksenofobia, homofobia, głupota, prymitywizm i cenzura. Słyszymy puste, wyjątkowo perfidne w wydaniu zakłamanych polityków slogany typu Bóg, honor, ojczyzna, w sytuacji kiedy żyją luksusowo w oderwaniu od rzeczywistości. Tworzą uchwały tylko pod siebie, manipulując socjotechniką odpowiednich zachowań Polaków. Obiecywali wprowadzenie oszczędności od swoich rządowych resortów a teraz ogromne pieniądze musimy fundować na rozrastający się aparat władzy. Zaciskanie pętli na szyi Polaków, rządzący zaczęli od najbiedniejszych, często uczciwych, schorowanych ale bezsilnych emerytów i rencistów, którzy walczyli o Polskę, którzy odbudowywali kraj ze zniszczeń wojennych i całe życie ciężko harowali na kawałek chleba. Obecnie robią wszystko aby nikt nie popsuł im czerpania korzyści ze sprawowania władzy. Tylko ściemniają proste sprawy i jak ognia boją się tematu rozpoczęcia oszczędności od siebie. Idiotyczne tłumaczenie o konieczności wydłużenia czasu pracy dla naszego dobra w sytuacji kiedy bezrobocie w Polsce wynosi ponad 14%. Dobrze to oni cały czas robią tylko sobie, gardząc zwykłym plebsem, który ich utrzymuje. Teraz bezczelne i podłe złodzieje manipulują przy głodowych emeryturach, wiedząc że biedni, schorowani i niedołężni Polacy już nie mają siły aby walczyć o swoje ciężko wypracowane grosze. Ci hipokryci każą kobietom rodzić dzieci w sytuacji likwidacji przez nich żłobków, przedszkoli, szkół, zniesienia ulg i dotacji, przy braku opieki zdrowotnej i codziennemu wprowadzaniu ogromnych podwyżek świadczeń na życie. To już świadczy o patologii sprawowania władzy przez obecnych całkowicie nieodpowiedzialnych i bezkarnych decydentów, o chorym systemie politycznym w Polsce. Nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za przekręty i uprawianie swojej prywaty. W dodatku patologicznie karmią miliardami rocznie administratorów obcego państwa z pieniędzy wszystkich podatników, aby tylko zapewnić sobie trwanie przy korycie. I to w czasie potwornej biedy i ciągłego zaciskania pasa przez ogromną część naszego społeczeństwa. Cynicznie finansują karuzelowych prezesów spółek skarbu państwa ogromnymi miliardami. Obecnie dla tych bezczelnych, niekompetentnych, aroganckich parlamentarzystów, władza i koryto jest najważniejsze, mądrych i normalnych się tępi a z motłochem i biednym ogłupionym plebsem nikt się nie liczy. Jest kasta uprzywilejowana bogaczy trzymających władzę, zwykłych roboli ich utrzymujących i reszta wieśniaków wegetujących za pańskie ochłapy. Liczą się tylko układy, ściemnianie prostych spraw, pranie mózgów sondażami, cwaniactwo, znajomości, gierki polityczne i igrzyska codziennie fundowane Polakom w mediach. Reszta plebsu ma zaciskać pasa, potulnie wychwalać władzę, zgadzać się na wszelkie upodlenia, płacić coraz większe haracze i się modlić o lepszą przyszłość po swojej śmierci.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam

  Po pierwsze niepoprawnym jest stosowanie określenia w stosunku do żydów jak Antysemita. Dlaczego? Ludów semickich jest kilka (w tym Arabowie) więc nie można używać określenia tylko do jednego ludu i bezczeszcąc przy tym resztę. "Jesteś Antysemitą" wmawiają nam parchaci Żydzi i tak mogą mawiać goje ale nie my osoby świadome.

  Ktoś tu na forum napisał że w Polsce od 1989r. rządzi Żydostwo, to nieprawda oni rządzą już o wiele wcześniej.

  Kluczem do pozyskania świadomosci jest HISTORIA, zastanawialiscie dlaczego wciąż aktualne jest powiedzenie " Historia koło zatoczyła" ? Ano właśnie stąd że nikt nie wyciąga z niej odpowiednich wniosków.

  My Polacy mamy bardzo bogatą Historię która tak czesto jest zadeptywana bądź przeinaczana. Historia nasza pokazywała już wiele razy naszym wrogom że podzielony naród w chwili rozlewu krwi staje się jednym ciałem bez podziałów, dlatego drodzy Państwo teraz Polska jest rozkładana innym sposobem, ktoś znający Historię wyciągnął z niej odpowiedni wniosek i robi to co chce bez rozlewu krwi a masy (goje) do tego mu przyklaskują.
  Można by zapytać jak to możliwe by ludzie byli tacy naiwni by nie rzec dosłownie głupi. Tu z odpowiedzią stoi Historia- matka nauk :-)
  I, II, III rozbiór Polski , I wś, II wś, Komunizm, nie chce wspominac ile istnień ludzkich ponieśliśmy w każdym z tych wydarzeń (bo to oczywiste) chce wspomnieć że Polak w każdym z tych wydarzeń musiał się odnależć na nowo, przystosować co być może wytworzyło w nas nową niepowtarzalną w skali Europy umiejętność przetrwania a co za tym idzie brania wydarzeń takimi jakimi są bez skarżenia się, ale tylko do momentu rozlewu krwi bo potem "Szabelka" Ale szabelki nie będzie bo wróg nauczył się że z Polakami trzeba inaczej.

  Naród który nie zna własnej Historii nie wart jest istnienia.

  OdpowiedzUsuń