Prawo Narodu do Referendum


ONI i inni
TRAKTUJĄ NAS JAK
Nie może być mowy o Demokracji
bez
PRAWA NARODU DO REFERENDUM
TO SKANDAL!
3 Maja do czegoś zobowiązuje
nie jesteśmy stadem baranów
JESTEŚMY NARODEM


KONSTYTUCJA RP

Rozdział I
RZECZPOSPOLITA
Art. 1.
Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Czy kolesi??? Kto "kręci lody"???

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.  CZY JEST??? Grupy uprzywilejowane to sprawiedliwość społeczna???
Demokratycznym - nie mamy prawa do Referendum!

Art. 4.

  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.  NALEŻY???  Nie mamy prawa do Referendum..  ZAMKNĘLI NAM USTA!

TYLE MAMY SPRAWIEDLIWOŚCI I DEMOKRACJI:
Jak będziemy mieli prawo do referendum, to będziemy mogli odwołać w każdej chwili dowolnego nieuczciwego polityka, zablokować każdą złodziejską prywatyzację. 
TO NARÓD BĘDZIE RZĄDZIŁ KRAJEM RAZ NA ZAWSZE.
DLATEGO TO TAKIE WAŻNE!

PRAWO NARODU do REFERENDUM
przy określonej ilości podpisów (1 milion, 2?)
oraz BRAKU WYMAGANEJ FREKWENCJI
-głosują tylko zainteresowani,
jak ktoś nie idzie -to znaczy, że sprawa go nie dotyczy!

Raz do roku w jednym Referendum można rozstrzygnąć nawet 20 spraw- spokojnie zmieści się to na kartce A4.

Tu są zagadnienia do przedyskutowania. Zostaną wybrane najpilniejsze:

1.Społeczeństwo musi mieć prawo do REFERENDUM, czy to się podoba politykom czy nie! - stworzenie zapisu w konstytucji  (na wzór Szwajcarii, Liechtenstein'u), że w NAJWAŻNIEJSZYCH sprawach decydują OBYWATELE w REFERENDUM (np przy 1 milionie (?) podpisów REFERENDUM OBLIGATORYJNIE, przy 10(?) tys. głosuje Parlament. W ww. krajach to działa i są to najbogatsze kraje Świata! Teraz między wyborami robią co chcą, a Społeczeństwo nie może formalnie nic zrobić- chore!
2.Maksymalnie 3 kadencje Posła/Senatora lub okręgi JEDNOMANDATOWE. (Zamiast demokracji mamy zawodowych polityków, społeczną klasę polityczną, towarzystwo wzajemnej adoracji i znajomości, bo nikt inny nie może się przebić przez dyktaturę przywódców partyjnych i finansowe układy).
3.Zablokować finansowanie partii politycznych z pieniędzy publicznych (marnotrawstwo) oraz prywatnych(korupcja). Partie powinny być finansowane tylko ze składek członków równych kwotowo dla wszystkich. W związku z rewolucją informacyjną przydzielić 10 największym partiom, po równej liczbie: stron w telegazetach, czasu antenowego we wszystkich mediach, gazetach, portalach internetowych publicznych i prywatnych na głoszenie programu -bezpłatnie.
4.Dodanie do KONSTYTUCJI nowego działu "Praw Nadrzędnych" umożliwiających szybką zmianę prawa, bez potrzeby pisania obszernych ustaw, które to prawa były by nadrzędne w stosunku wszelkich istniejących ustaw ( np. Każdy Obywatel ma prawo ściąć dowolne drzewo na SWOJEJ ziemi z wyjątkiem oznaczonych pomników przyrody).
5.Zamiast Komisji Wyborczych Wybory i Referenda -raz/max.dwa w roku mogli by obsługiwać NAUCZYCIELE (ludzie powszechnego zaufania, a nie złodzieje i krętacze) w ramach swojej pracy (rozmawiałem z kilkoma- zgadzają się jeśli to ma pomóc POLSCE. Zalety: niskie koszty, nauczyciele i tak mają dużo wolnych dni w roku. Dodatkowo obserwatorzy z partii lub urzędów też bezpłatnie w ramach oddania dnia wolnego w innym terminie).
6.Każdy Obywatel może głosować w dowolnej Komisji Wyborczej  na oświadczenie, że głosuje "tylko TU i nigdzie indziej" (za każde fałszerstwo dotkliwe sankcje karne).Sukcesywnie umożliwiać głosowanie przez internet.
7. Przywrócenie w szkołach lekcji HISTORII, J. POLSKIEGO, MATEMATYKI I FIZYKI, w co najmniej takim wymiarze jak "za komuny" - żeby Nasze dzieci wiedziały, że ktoś za Polskę oddawał życie i nie tylko.
8. Zagwarantowanie przez Państwo, a nie Samorządy miejsc w żłobkach i przedszkolach dla WSZYSTKICH DZIECI, żeby ludzie nie bali się powiększać rodzin. Biednych gmin nie stać na to, a część dzieci i tak później wyjedzie do większych miast..
9. Komisyjna weryfikacja kompetencji wysokich urzędników państwowych, samorządowych, sędziów, prokuratorów, członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa i innych (część z nich nie ma kompetencji, ale dostała posadę po znajomości, inni mają odpowiednie wykształcenie, ale popełniają rażące błędy! 3 miesięczna odprawa i pa..).
10.Istnieje taka instytucja jak KRRiTV. Zobowiązać ją ustawą, że wszystkie media mające koncesję na telewizję cyfrową, analogową oraz rozgłośnie radiowe mogą publikować tylko i wyłącznie AUTORYZOWANE WYPOWIEDZI POLITYKÓW WSZYSTKICH PARTII, w równym przydziale czasu antenowego z tolerancją do 20%. Każde odstępstwo- 24h przerwy w emisji.
11.FINANSE. 1.Banki rządowe powinny dawać swoim obywatelom tanie kredyty hipoteczne. 2. ZAKAZ LICHWY powyżej 5% ponad poziom inflacji. (Żeby LUDZIOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!!, a nie właścicielom instytucji finansowych. Zwykłym ludziom zostawało by wtedy więcej pieniędzy w kieszeniach, mogli by te pieniądze przeznaczyć na zakupy, wzrosła by konsumpcja i jednocześnie spadło bezrobocie.Komu takie rozwiązanie przeszkadza???)
12.Wprowadzić w Polsce TANI System Prezydencki z Prawem Narodu do Referendum.
13.Stop wydłużaniu wieku emerytalnego do 67 lat bez podniesienia poziomu opieki zdrowia, a także bez rzeczywistego wydłużenia wieku życia Polaków.
14.Na terenie zabudowanym Każdy Obywatel ma prawo ściąć dowolne drzewo na SWOJEJ ziemi z wyjątkiem oznaczonych pomników przyrody.
15.Na terenie zabudowanym Każdy Obywatel ma prawo
 wybudować "standardowy dom jednorodzinny", bez względu na plany zagospodarowania przestrzennego, zieleń itp. z wyjątkiem planów użyteczności publicznej np. drogi, mosty itp.. Jeśli Gmina się nie zgadza, w ciągu jednego roku powinna przekazać działkę zastępczą danemu zainteresowanemu.
16.Podatek obrotowy dla największych sieci handlowych.
17.Podatek 2% od transakcji giełdowych( jak ktoś kupuje dom lub działkę to płaci, a fabrykę na działce to NIE- niesprawiedliwe), 2% od handlu walutami(zwolnieni kredytobiorcy, eksporterzy itp).
18. Stworzenie samofinansującego się systemu penitencjarnego.
19.Wprowadzenie podobnej ustawy jak w Holandii, gwarantującej bezwarunkową wolność internetu (NIE dla ACTA i ACTA2).
20.Stworzenie uczciwego i sprawiedliwego systemu emerytalnego.
21.Domagamy się bezpłatnego transferu technologii dla krajowych firm wydobywczych w ramach offsetu za samoloty F-16,  za pomoc w "obaleniu reżimu Saddama Husaina" oraz "walki z terroryzmem w Afganistanie".
22. Podatek dochodowy i VAT płacić dopiero wtedy, gdy firma fizycznie dostanie pieniądze od zleceniodawcy (to samo dotyczy zleceniodawcy - odlicza podatek dopiero wtedy, gdy pieniądze przeleje na konto zleceniobiorcy) - wyeliminuje to znaczną grupę nieuczciwych "przedsiębiorców" i inwestorów.
23. Mój pojazd to moja własność. Mogę wyrejestrować bez konieczności sprzedaży lub złomowania. Chcę jeździć to płacę OC, nie jeżdżę to nie płacę OC. Brak przymusu (dzisiaj - jeżdżę czy nie muszę OC płacić). Kary za brak OC czy przeglądu obowiązują jak dziś.
24. Obniżenie ilości Radnych LINK
25. Możliwość odwołania polityka, radnego i innych w lokalnym referendum w trakcie wykonywania mandatu (plus zabezpieczenia przed oszustami oraz elementy demokracji dynamicznej).
26.Przeprowadzenie audytu długu publicznego i w przypadku "długu haniebnego" - jego restrukturyzacja lub anulowanie.
27. Zniesienie immunitetu dla Posłów, Senatorów, Sędziów i Prokuratorów.
28. ZAPROPONUJ

cdn..

Jak będziemy mieli prawo do referendum, to będziemy mogli odwołać w każdej chwili dowolnego nieuczciwego polityka, zablokować każdą złodziejską prywatyzację. TO NARÓD BĘDZIE RZĄDZIŁ KRAJEM RAZ NA ZAWSZE.
DLATEGO TO TAKIE WAŻNE!

2 komentarze:

  1. Warunkiem ujarzmineia jakiejś spoleczności, warunkiem zasadniczym, jest zepchnięcie jej na niski poziom egzystencji. Dlatego obniżenie tego poziomu (tj.ogólna degradacja życia, spadek jego jakości, zmniejszenie wygody, a zwiększenie zagrożenia) nie jest czymś niepojętym lub absurdalnym, nie wynika z błędow lub tzw.woluntaryzmu, lecz jest następstwem polityki tych, którzy chcą umocnić swoje panowanie. Wiedzą oni, że czlowiek osłabiony, człowiek wyczerpany walką z tysiącem przeciwieństw, żyjący w świecie nigdy-nie-zaspokojonych-potrzeb i nigdy-nie-spełnionych-pragnień jest łatwym obiektem manipulacji i podporządkowania. Bowiem walka o przetrwanie to przede wszystkim zajęcie szalenie czasochłonne, absorbujące, wyczerpujące. Stwórzcie ludziom takie anty-warunki, a macie zapewnioną władze na sto lat.- tak oto działa Tusk i cała PO

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo słuszne stwierdzenie, zgadzam się w stu procentach, podporządkować i zmanipulować ludzi bez pracy, perspektyw, osłabionych i załamanych, no i mieszać w głowach, napuszczać jednych przeciwko drugim... szczuć i robić propagandę dla własnych celów-to robi władza...

    OdpowiedzUsuń