Handel, banki...


Banki, handel, energetyka, przemysł paliwowy, przetwórczo-spożywczy, ziemia powinny być w rodzimych rękach z zachowaniem zasad konkurencji.

Postulat: PODATEK OBROTOWY DLA NAJWIĘKSZYCH SIECI HANDLOWYCH, BANKÓW...


Przeczytajcie artykuły : Pogrom sklepikarzy

Oraz komentarze...

To chyba oczywiste ale napiszę: Jak właściciel sklepu ma zysk to ten zysk inwestuje albo przejada, ale jak nawet przejada to kupuje towary i usługi, buduje swoim dzieciom domy, zarabia murarz, tynkarz, elektryk itd..

A jak zyski idą za granice nie zostaje NIC...

(Zyski z handlu powinny być traktowane jak odnawialny zasób naturalny i pozostawione w lokalnych społecznościach, handel był i będzie, zawsze znajdzie sie ktos kto woli handlować cebulą niż uprawiać cebulę... Obecnie stajemy się kolonią handlową.. Buda ze styropianu, pracownicy po 800-1200PLN/mies i zasysanie zysków do Londynu, Paryża, Berlina i innych ...)


VAT od zakupu obcych walut jako cło ochronne.Czy wprowadzenie podatku VAT od zakupu obcych walut było by zgodne z prawem UE?

Zadziała to podobnie jak cła na zagraniczne towary kupowane za waluty. Wymiana towarowa bez podatku 1/1.
Formalnie jedynym legalnym środkiem płatniczym w PL jet PLN.  Skoro tak, wszystko inne należy traktować jak towar.
Jak zachodni supermarket ma zysk to jemu nie są potrzebne złotówki w firmie matce tylko euro, funty lub dolary. Jak chce wymienić to płaci VAT albo za złotówki kupuje w Polsce towary, tam wysyła i sprzedaje w tamtejszej walucie. My konsumenci za to nie zapłacimy ale wzrośnie eksport - więc spadnie bezrobocie...
Nawet nie musiały by podrożeć u nas banany, bo można by było je sprowadzać w wymianie za polskie ziemniaki, wódkę czy inne towary...

cdn...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz